Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 81,629 2014-06-03 2014-06-03 22221320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Maj Q.K.R-ja.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 2.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 294,777 2014-06-03 2014-06-03 22121320012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Maj Kultura.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 12.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 82,320 2014-05-26 2014-05-29 20521320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje mish vici Fat.Nr.31 Dt.30.04.2014 Kontr. Nr.407 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 50,000 2014-05-26 2014-05-29 20421320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje qumeshti & nenprod. e tij Fat.Nr.31 Dt.30.04.2014 Kontr. Nr.410 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 30,000 2014-05-26 2014-05-29 20621320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje mish vici Fat.Nr.31 Dt.30.04.2014 Kontr. Nr.407 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) K A D R A Mat 280,000 2014-05-26 2014-05-29 20721320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Ushqime Lik. per Dif. Fat.Nr.98 Dt.01.05.2014 Kontr. Nr.411 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 162,779 2014-05-26 2014-05-29 20321320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje qumeshti & nenprod. e tij Fat.Nr.31 Dt.30.04.2014 Kontr. Nr.410 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 53,440 2014-05-26 2014-05-29 20121320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Buke Gruri Fat.Nr.904 Dt.30.04.2014 Kontr. Nr.408 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) K A D R A Mat 50,000 2014-05-26 2014-05-29 20821320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Ushqime Fat.Nr.98 Dt.01.05.2014 Kontr. Nr.411 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 79,180 2014-05-26 2014-05-29 19921320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Fruta - Perime Fat.Nr.904 Dt.30.04.2014 Kontr. Nr.409 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 20,000 2014-05-26 2014-05-29 20221320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Buke Gruri Fat.Nr.904 Dt.30.04.2014 Kontr. Nr.408 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 20,000 2014-05-26 2014-05-29 20021320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Fruta - Perime Fat.Nr.904 Dt.30.04.2014 Kontr. Nr.409 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) MATI MAT Mat 121,487 2014-05-27 2014-05-28 21021320012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per Mirmbajtje varreza publ. muaji Mars.Fat.Nr.21 Dt.31.03.2014 Situac. progr. Nr.03 Aneks-Kontr. Dt.16.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) "RUÇI" Mat 173,464 2014-05-27 2014-05-28 21221320012014 Karburant dhe vaj Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per blerje karburanti Fat.Nr.30 Dt.18.03.2014 Kontr.Shtese Dt.05.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) MATI MAT Mat 35,497 2014-05-27 2014-05-28 21121320012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per Mirmbajtje varreza publ. muaji Janar,Shkurt.Fat.Nr.15 Dt.31.01.2014 & Fat.Nr.17 Dt.28.02.2014 Situac. progr. Nr.02 Aneks-Kontr. Dt.16.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) ALBPRINT Mat 244,020 2014-05-28 2014-05-28 21321320012014 Kancelari Bashk. Burrel (2132001) Lik. Blerje kancelarie Fat.Nr.1689,1690,1691 Dt.10.02.2014 Urdh. Prok. Nr.20 Dt.03.02.2014.
  Bashkia Mat (0625) ALBPRINT Mat 102,420 2014-05-28 2014-05-28 21421320012014 Kancelari Bashk. Burrel (2132001) Lik. Blerje kancelarie Fat.Nr.1692 & 1693 Dt.10.02.2014 Urdh. Prok. Nr.20 Dt.03.02.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 2,944,540 2014-05-26 2014-05-27 20921320012014 Ndihme ekonomike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Prill.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf.723.
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 6,703 2014-05-23 2014-05-26 19821320012014 Elektricitet 2132001 Bashk.Burrel Lik. Energji Elek. muaji Prill. Fat.Nr.610472262 Dt.01.05.2014 Kontr.Nr.A-3352.
  Bashkia Mat (0625) UJESJELLESI Mat 44,725 2014-05-23 2014-05-26 19121320012014 Uje Bashk.Burrel (2132001) Lik. Uje muaji Prill. Kontr.Nr.8054,8043,8033,8017,8018,8019,8022,8015,80168036,8020,8021,8082,8013,8014,8012,8049,8028,8080,8081,8084. Fat.Nr.163 Dt.02.05.2014.