Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 9,138 2014-05-23 2014-05-26 19721320012014 Elektricitet 2132001 Bashk.Burrel Lik. Energji Elek. muaji Prill. Fat.Nr.610371329 Dt.30.04.2014 Kontr.Nr.A-12328
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 165,347 2014-05-23 2014-05-26 19521320012014 Elektricitet 2132001 Bashk.Burrel Lik. Energji Elek. muaji Prill. Fat.Nr.610758524,610758518,610758520,610758869 Dt.12.05.2014 Kontr.Nr.A-1966,15812,977,12335.
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 90,664 2014-05-23 2014-05-26 19321320012014 Elektricitet 2132001 Bashk.Burrel Lik. Energji Elek. muaji Prill. Fat.Nr.610247619,610247618,610247626,610247625,610247621,610247613,610247615 Dt.28.04.2014 Kontr.Nr.A-17610,174,970,971,12329,14279,181.
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 82,254 2014-05-23 2014-05-26 19221320012014 Elektricitet 2132001 Bashk.Burrel Lik.Energji Elek. muaji Prill. Fat.Nr.610071076,610072189,610071081,610072190,610071083 Dt.25.04.2014 Kontr.Nr.A-1971,3889,1965,3888,14167.
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 6,467 2014-05-23 2014-05-26 19621320012014 Elektricitet 2132001 Bashk.Burrel Lik. Energji Elek. muaji Prill. Fat.Nr.609845597 Dt.20.04.2014 Kontr.Nr. A-2726.
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 120,753 2014-05-23 2014-05-26 19421320012014 Elektricitet 2132001 Bashk.Burrel Lik. Energji Elek. muaji Prill. Fat.Nr.610247612,610247623,610247630,610247624,610247741,610247620,610248347 Dt.28.04.2014 Kontr.Nr.A-180,972,975,17633,14441,183,12426.
  Bashkia Mat (0625) KF BURRELI SH.P.K Mat 700,000 2014-05-20 2014-05-22 19021320012014 Te tjera transferime korrente Bashk. Burrel (2132001) Lik. Limiti i Shpenz. te KF Burreli Sh.P.K muaji Maj 2014.
  Bashkia Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 114,202 2014-05-12 2014-05-15 17921320012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashk. Burrel (2132001) Lik. Garanci per sip. punime objekti "Emertime rruge,sheshe,nr.godina e sinjalistika ne qyt. Burrel".Urdh. Nr.124 Dt.10.12.2013 Prec.-Verb. Perf. Dt.17.12.2013.
  Bashkia Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 98,270 2014-05-12 2014-05-15 18021320012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashk. Burrel (2132001) Lik. Garanci per sip. punime objekti "Sistemim 2-Blloqe Pallatesh L.Pjeter Budi Burrel".Urdh. Nr.125 Dt.10.12.2013 Prec.-Verb. Perf. Dt.17.12.2013.
  Bashkia Mat (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 2,400 2014-05-12 2014-05-14 17821320012014 Te tjera transferta tek individet Bashk. Burrel (2132001) Lik. Tatim per shperbl. dalje ne pension.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 21,600 2014-05-12 2014-05-14 17721320012014 Te tjera transferta tek individet Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shperblim per dalje ne pension.Liste - Pagese Maj 2014 z.Shaban Cibaj.Urdh. Titullari Nr.59 Dt.07.05.2014.
  Bashkia Mat (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 3,000 2014-05-13 2014-05-14 18221320012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashk. Burrel (2132001) Lik. Takse per Kerkese Padi Nr.657 Prot. Dt.13.05.2014.
  Bashkia Mat (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 2,800 2014-05-12 2014-05-13 18121320012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashk. Burrel (2132001) Lik. Tatim per Terheqje Vend. Gjyqs. Shkres. Nr.645 Prot. Dt.12.05.2014.
  Bashkia Mat (0625) "RUÇI" Mat 69,774 2014-05-09 2014-05-12 17521320012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashk. Burrel (2132001) Lik. Blerje gaz i lengshem.Fat.Nr.23 Dt.14.02.2014 Aneks - Kontr. Dt.05.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) REGLI SH.P.K Mat 246,012 2014-05-09 2014-05-12 17621320012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashk. Burrel (2132001) Lik. Blerje dru zjarri Fat.Nr.277 Dt.10.03.2014 Aneks - Kontr. 05.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 18,549 2014-05-09 2014-05-12 17421320012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbim postar muaji Prill Fat.Nr.188 & 224 Dt.30.04.2014.
  Bashkia Mat (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 1,905,101 2014-05-05 2014-05-06 17321320012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Progr. Nr.2 Janar,Shkurt "Sherbim Pastrim Qyteti".Fat.Nr.02 Dt.28.04.2014 Aneks - Kontr. Dt.16.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 13,515 2014-05-02 2014-05-05 17221320012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Burrel (2132001) Lik.Tatim Shpen. Keshilli muaji Prill.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 121,635 2014-05-02 2014-05-05 17121320012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpen. Keshilli muaji Prill. List. Pages Nr.Perf.17.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 81,629 2014-05-02 2014-05-02 16521320012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Prill Q.K.R -ja.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 2.