Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 44,900 2014-07-29 2014-07-30 31721320012014 Kancelari Bashk. Burrel (2132001) Lik. Blerje kancelari per Q.K.R-ne.Fat.Nr.10 Dt.25.07.2014 Urdh. Prok. Nr.92 Dt.22.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) VJOLLCA LOGU Mat 25,000 2014-07-24 2014-07-24 31421320012014 Sherbime te tjera Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbime te tjera (Rimbushje,kolaudim dhe certifikim i fikseve te zjarrit).Fat.Nr.08 Dt.17.07.2014 Urdh. Prok. Nr.90 Dt.15.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 3,003,200 2014-07-24 2014-07-24 31521320012014 Ndihme ekonomike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Qershor.Permbl. Bord. Pagese Nr. i Perf. 733.
  Bashkia Mat (0625) K A D R A Mat 33,000 2014-07-23 2014-07-23 31221320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Ushqime Lik. Perf. Fat.Nr.99 Dt.01.06.2014 Kontr. Nr.411 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 59,874 2014-07-23 2014-07-23 31321320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Fruta-Perime Fat.Nr.922 Dt.30.06.2014 Kontr. Nr.409 Prot. Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 20,955 2014-07-21 2014-07-22 30321320012014 Sherbime telefonike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbim telefonik Dif. Fat.Nr.718104506 Dt.30.06.2014 Nr.Klienti 310001886897.
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 67,076 2014-07-21 2014-07-22 30421320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Qershor Nr.Kontr.A1971 Fat.Nr.612833712,A174 612833670,A12329 612833686,A2726 612833674,A970 612833692,A3352 612833683,A181 612833664,A971 612833691 Dt.03.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 10,301 2014-07-21 2014-07-22 30721320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Qershor Nr.Kontr.A12328 Fat.Nr.613205460 & A17610 Fat.Nr.613205453 Dt.11.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 18,720 2014-07-22 2014-07-22 31021320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Bylmeti Fat.Nr.351 Dt.30.06.2014 Kontr. Nr.410 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 197,545 2014-07-21 2014-07-22 30621320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Qershor Nr.Kontr.A977 Fat.Nr.612833697,A3889 612838457,A14441 612834317,A183 612833668,A12335 612834314,A14167 612833710,A12426 612838436,A3888 612838458 Dt.03.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 33,946 2014-07-22 2014-07-22 31121320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Buke gruri Fat.Nr.921 Dt.30.06.2014 Kontr. Nr.408 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) K A D R A Mat 23,904 2014-07-22 2014-07-22 30921320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Ushqime Fat.Nr.900 Dt.30.06.2014 Kontr. Nr.411 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 66,073 2014-07-21 2014-07-22 30521320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Qershor Nr.Kontr.A15812 Fat.Nr.612833685,A14279 612833666,A180 612833665,A972 612833693,A1966 612833713,A975 612833694,A1965 612833703,A17633 612833689 Dt.03.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) UJESJELLESI Mat 44,266 2014-07-16 2014-07-17 29321320012014 Uje Bashk. Burrel (2132001) Lik. Uje muaji Qershor Nr.Kontr.8082,8081,8012,8013,8014,8016,8015,8017,8018,8019,8021,8020,8022,8028,8033,8036,8043,8080,8049,8054.Fat.Nr.235 Dt.03.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 66,600 2014-07-15 2014-07-16 29421320012014 Te tjera transferta tek individet Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherb.Punj.Dalje ne pension urdh.nr.89 dt.10.07.2014 list.pagesa nr.2
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 15,782 2014-07-15 2014-07-16 2921320012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Burrel (2132001) Lik. Posta fat.nr.303&346 Dt.30.06.2014
  Bashkia Mat (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 7,400 2014-07-15 2014-07-16 29521320012014 Te tjera transferta tek individet Bashk. Burrel (2132001) Lik. Tatim Sherb.Punj.Dalje ne pension urdh.nr.89 dt.10.07.2014 list.pagesa nr.2
  Bashkia Mat (0625) KF BURRELI SH.P.K Mat 100,000 2014-07-08 2014-07-08 29021320012014 Te tjera transferime korrente Bashk. Burrel (2132001) Lik. Limiti i Shpenz. te KF Burreli Sh.P.K muaji Korrik .
  Bashkia Mat (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 13,515 2014-07-03 2014-07-04 28821320012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Burrel (2132001) Lik. Tatim per shpenz. keshilli muaji Qershor.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 121,635 2014-07-03 2014-07-04 28721320012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per keshillin muaji Qershor.Liste - Pagese Nr. I Pers. 17.