Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 3,008,000 2014-09-09 2014-09-09 36421320012014 Ndihme ekonomike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Korrik.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 732.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 1,623,850 2014-09-03 2014-09-04 36121320012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Gusht Aparati.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 43 & 1 Punonjes me kontr.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 81,629 2014-09-03 2014-09-04 35921320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Gusht Q.K.R-ja.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 2.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 324,834 2014-09-03 2014-09-04 36321320012014 Shtese page per funksionin Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Gusht Çerdhet.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 14.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 283,152 2014-09-03 2014-09-04 36021320012014 Shtese page per funksionin Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Gusht Kultura.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 11.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 83,645 2014-09-03 2014-09-04 36221320012014 Shtese page per funksionin Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Gusht Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 2.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 178,916 2014-09-03 2014-09-04 35821320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Gusht Ars. i Mesem Prof. (Konvikti).Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 7 & 1 Punonjes me kontr.
  Bashkia Mat (0625) KRESHNIKU / MAT Mat 1,684,266 2014-09-02 2014-09-02 35521320012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Dif. Situac. Nr.05 muaji Prill,Maj "Sherbim pastrim qyteti".Dif. Fat.Nr.09 Dt.01.09.2014 Aneks - Kontr. Dt.16.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) MATI MAT Mat 148,506 2014-09-02 2014-09-02 35621320012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Nr.04 muaji Prill "Sherbim per Mirmb. Varreza Publike".Fat.Nr.23 Dt.30.04.2014 Aneks - Kontr. Dt.16.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) "RUÇI" Mat 24,747 2014-09-02 2014-09-02 35721320012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashk. Burrel (2132001) Lik. Blerje gaz i lengshem.Lik. Perf. Fat.Nr.43 Dt.23.06.2014 Kontr. Nr.500 Dt.08.04.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 1,006,800 2014-09-01 2014-09-01 35321320012014 Pagese paaftesie Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pagese paaftesie muaji Gusht.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 257.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 4,492,750 2014-09-01 2014-09-01 35221320012014 Pagese paaftesie Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pagese paaftesie muaji Gusht.Liste - Pagese Nr. I Perf. 359.
  Bashkia Mat (0625) KF BURRELI SH.P.K Mat 1,200,000 2014-09-01 2014-09-01 35421320012014 Te tjera transferime korrente Bashk. Burrel (2132001) Lik. Limiti i Shpenz. te KF Burreli Sh.P.K muaji Shtator.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 7,200 2014-08-28 2014-08-29 34921320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Mish Vici.Fat.Nr.359 Dt.31.07.2014 Kontr. Nr.407 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) PROQUAL Mat 172,800 2014-08-28 2014-08-29 35121320012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashk. Burrel (2132001) Lik. Blerje Pjese kembimi.Fat.Nr.188 & 189 Dt.25.08.2014 Urdh. Prok. Nr.96 Dt.01.08.2014.
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 19,843 2014-08-28 2014-08-29 35021320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Bylmet.Fat.Nr.360 Dt.31.07.2014 Kontr. Nr.410 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 3,427 2014-08-27 2014-08-27 34821320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Buke Gruri.Fat.Nr.945 Dt.31.07.2014 Kontr. Nr.408 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) ERDIS Mat 23,736 2014-08-27 2014-08-27 34721320012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Fruta - Perime.Fat.Nr.945 Dt.31.07.2014 Kontr. Nr.409 Dt.21.03.2014.
  Bashkia Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 18,742 2014-08-26 2014-08-26 34221320012014 Sherbime telefonike Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbim telefonik muaji Korrik Fat.Nr.718298566 Dt.31.07.2014 Nr.Klienti 310001886897.
  Bashkia Mat (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 41,086 2014-08-26 2014-08-26 34321320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Korrik Nr.Kontr.A1971 Fat.Nr.613921709,A174 613921675,A12329 613926814,A2726 613921679,A970 613926822,A3352 613926812,A3889 613922434,A12328 613926815 Dt.28.07.2014.