Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 7,438 2014-10-28 2014-10-28 44721320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Shtator Fat.Nr.616336898 A972,616336900 A17633,616336904 A975,616331004 A1965,616331807 A3888 Dt.01.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mat 189,399 2014-10-28 2014-10-28 44821320012014 Elektricitet 2132001 Bashk. Burrel Lik. Energji elek. muaji Shtator Fat.Nr.616336906 Nr.Kontr.A977,616331810 A14441,616330983 A183,616330996 A12426,616331005 A14167 Dt.01.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 3,000 2014-10-21 2014-10-22 43821320012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashk. Burrel (2132001) Lik. Takse per Kerkese Padi Nr.1577 Prot. Dt.17.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) MATI MAT Mat 68,989 2014-10-17 2014-10-21 43721320012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Nr.08 "Sherb. per Mirmbajtje Varreza Publike" muaji Gusht.Fat.Nr.35 Dt.31.08.2014 Aneks - Kontr. Dt.16.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) UJESJELLESI Mat 67,535 2014-10-17 2014-10-21 43521320012014 Uje Bashk. Burrel (2132001) Lik. Uje muaji Shtator Fat.Nr.386 Dt.01.10.2014 Nr.Kontr.8084,8082,8080,8049,8081,8054,8043,8014,8016,8018,8020,8022,8028,8033,8036,8012,8021,8019,8017,8015,8013.
  Bashkia Mat (0625) MATI MAT Mat 161,674 2014-10-17 2014-10-21 43621320012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Nr.07 "Sherb. per Mirmbajtje Varreza Publike" muaji Korrik.Fat.Nr.30 Dt.31.07.2014 Aneks - Kontr. Dt.16.01.2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 42,253 2014-10-16 2014-10-17 43321320012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbim postar muaji Shtator Fat.Nr.482 & 538/2 Dt.30.09.2014.
  Bashkia Mat (0625) ZYRA QENDRORE REGJ. PASURISE MAT Mat 307,000 2014-10-16 2014-10-17 43421320012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherb. per takse per kalim pronesie nga EKB-ja.Fat.Ark. Nr.1214 Dt.22.09.2014 Kekr. E Z.V.RR.P.P Mat Nr.1243 Dt.22.09.2014.
  Bashkia Mat (0625) CARA Mat 3,990,627 2014-10-10 2014-10-13 42521320012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Nr.3 "Rik. i Bllokut Lagje Pjeter Budi" Fat.Nr.220 Dt.09.10.2014 Kontr. Nr.838 Prot. Dt.17.06.2014.
  Bashkia Mat (0625) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Mat 18,000 2014-10-09 2014-10-10 42321320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditorin znj. Shpresa Meta Vend. Gjyk. Ap. Tirane Nr.06 Dt.03.02.2012.Liste - Pagese Periudha Prill - Shtator 2014.
  Bashkia Mat (0625) KF BURRELI SH.P.K Mat 520,000 2014-10-10 2014-10-10 42421320012014 Te tjera transferime korrente Bashk. Burrel (2132001) Lik. Limiti i Shpenz. te KF Burreli Sh.P.K muaji Tetor 2014.
  Bashkia Mat (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 27,030 2014-10-08 2014-10-08 42221320012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Burrel (2132001) Lik. Tatim per shpenz. keshilltare muaji Gusht,Shtator 2014.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 243,270 2014-10-08 2014-10-08 42121320012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per keshilltare muaji Gusht,Shtator.Liste - Pagese Nr. I Pers. 17.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 329,896 2014-10-03 2014-10-03 41621320012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Shtator Çerdhet.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 14.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 176,010 2014-10-03 2014-10-03 41521320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Shtator Ars. i Mesem Prof. (Konvikti).Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 7 & 1 Punonjes me kontr.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 279,277 2014-10-03 2014-10-03 41921320012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Shtator Kultura.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 11.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 83,645 2014-10-03 2014-10-03 41721320012014 Shtese page per funksionin Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Shtator Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 2.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 81,629 2014-10-03 2014-10-03 42021320012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Shtator Q.K.R-ja.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 2.
  Bashkia Mat (0625) KF BURRELI SH.P.K Mat 700,000 2014-10-02 2014-10-03 41421320012014 Te tjera transferime korrente Bashk. Burrel (2132001) Lik. Limiti i Shpenz. te KF Burreli Sh.P.K muaji Tetor 2014.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 1,616,521 2014-10-03 2014-10-03 41821320012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Shtator Aparati.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 43 & 1 Punonjes me kontr.