Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 288,218,409.00 508 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) "DEDJA-2006" SHPK Mat 105,654 2014-12-04 2014-12-09 54621320012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Punime Objekt "Rik. te aneksit te pallatit te kultures".Fat.Nr.09 Dt.04.12.2014 Urdh. Prok. Nr.129 Dt.10.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 40,000 2014-12-05 2014-12-09 54921320012014 Shpenzime per honorare Bashk. Burrel (2132001) Lik. Tatim per shpenz. honorare te festes 28-29 Nentorit.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 288,000 2014-12-05 2014-12-09 54721320012014 Shpenzime per honorare Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. honorare per festen e 28-29 Nentorit.Liste - Pagese Nr. I Pers. 3 Urdh. Titullari Nr.108 Dt.05.09.2014.
  Bashkia Mat (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 72,000 2014-12-05 2014-12-09 54821320012014 Shpenzime per honorare Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. honorare per festen e 28-29 Nentorit.Liste - Pagese Nr. I Pers. 1. Urdh. Titullari Nr.108 Dt.05.09.2014.
  Bashkia Mat (0625) TE ELECTRONICS Mat 199,200 2014-12-04 2014-12-05 54521320012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Bashk. Burrel (2132001) Lik. Blerje paisje kompjuteri Fat.Nr.828 Dt.27.11.2014 Urdh. Prok. Nr.128 Dt.10.10.2014.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 81,629 2014-12-03 2014-12-03 54321320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Nentor Q.K.R -ja.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 2.
  Bashkia Mat (0625) DEGA TATIMEVE MAT Mat 13,515 2014-12-02 2014-12-03 53721320012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Burrel (2132001) Lik. Tatim per shpenz. keshilltare muaji Nentor 2014.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 121,635 2014-12-02 2014-12-03 53621320012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per keshilltaret muaji Nentor.Liste - Pagese Nr. I Pers. 17.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 173,587 2014-12-03 2014-12-03 53821320012014 Paga baze Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Nentor Ars. Prof. (Konvikti).Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 7 & 1 Punonjes me kontr.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 83,645 2014-12-03 2014-12-03 54021320012014 Shtese page per funksionin Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Nentor Gjendja Civile.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 2.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 306,614 2014-12-03 2014-12-03 54221320012014 Shtese page per funksionin Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Nentor Kultura.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 12.
  Bashkia Mat (0625) UJESJELLESI Mat 30,980 2014-12-03 2014-12-03 54421320012014 Uje Bashk. Burrel (2132001) Lik. Uje muaji Nentor Fat.Nr.480 Dt.01.12.2014 Kontr.Nr. 8054,8043,8033,8017,8018,8019,8022,8015,8016,8036,8020,8021,8082,8013,8014,8012,8049,8028,8080,8081,8084.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 324,834 2014-12-03 2014-12-03 53921320012014 Shtese page per funksionin Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Nentor Çerdhet.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 14.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 1,663,510 2014-12-03 2014-12-03 54121320012014 Shtese page per funksionin Bashk. Burrel (2132001) Lik. Page muaji Nentor Aparati.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 44 & 1 Punonjes me kontr.
  Bashkia Mat (0625) KF BURRELI SH.P.K Mat 200,000 2014-12-01 2014-12-02 53421320012014 Te tjera transferime korrente Bashk. Burrel (2132001) Lik. Limiti i Shpenz. te KF Burreli Sh.P.K muaji Dhjetor.
  Bashkia Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 4,289,923 2014-12-01 2014-12-02 53521320012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Progr. Nr.03 Objekt "Rik. Kompleksi i Lodrave Burrel".Fat.Nr.278 Dt.25.11.2014 Urdh. Prok. Nr.58 Dt.06.05.2014 Kontr. Nr.985 Prot. Dt.14.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 55,000 2014-11-26 2014-11-27 53021320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditorin z.Qazim Nura Ekz. e Vend. Gjyk. Mat Nr.455 Dt.30.11.2012.Bordoro Pagese Tetor 2014.
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 1,028,800 2014-11-27 2014-11-27 53221320012014 Pagese paaftesie Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pagese paaftesie muaji Nentor.Permbl. Bord. Pagese Nr. I Perf. 249.
  Bashkia Mat (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 4,764,090 2014-11-27 2014-11-27 53121320012014 Pagese paaftesie Bashk. Burrel (2132001) Lik. Pagese paaftesie muaji Nentor.Liste - Pagese Nr. I Perf. 351.
  Bashkia Mat (0625) CARA Mat 2,348,624 2014-11-24 2014-11-25 52621320012014 Te tjera transferime korrente Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Perf. Objekti "Kolektori i Ujrave te Zeza Lagjja Pjeter Budi Burrel".Fat.Nr.229 Dt.30.10.2014 Urdh. Prok. Nr.107 Dt.03.09.2014 Kontr. Nr.1382 Dt.17.09.2014.