Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lac (2019) All All 325,859,963.00 732 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 864,300 2014-11-18 2014-11-20 80321260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE KUJDESTAREVE TE PAK NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 1,100,225 2014-11-18 2014-11-20 80421260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE PERSONA TE VERBER +KOMPESIM ENERGJIE+KOMPESIM TELEFONIE NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) NDERMARJA UJESJELLSIT LAC Laç 5,810 2014-11-14 2014-11-19 78421260012014 Uje KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR UJI FT NR 489 DT 30.11.2013 SERIA 11376744
  Bashkia Lac (2019) NDERMARJA UJESJELLSIT LAC Laç 23,090 2014-11-14 2014-11-19 78321260012014 Uje KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR UJI FT NR39 DT 31.01.2014
  Bashkia Lac (2019) NDERMARJA UJESJELLSIT LAC Laç 5,330 2014-11-14 2014-11-19 78521260012014 Uje KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR UJI FT NR 534 DT 31.12.2013 SERIA 11376789
  Bashkia Lac (2019) NDERMARJA UJESJELLSIT LAC Laç 5,810 2014-11-14 2014-11-19 78621260012014 Uje KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR UJI FT NR 40 DT 31.01.2014
  Bashkia Lac (2019) NDERMARJA UJESJELLSIT LAC Laç 4,850 2014-11-14 2014-11-19 78721260012014 Uje KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR UJI FT NR 41 DT 31.01.2014
  Bashkia Lac (2019) NDERMARJA UJESJELLSIT LAC Laç 64,870 2014-11-14 2014-11-19 78221260012014 Uje KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR UJI FT NR 42 DT 31.01.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 3,746 2014-11-12 2014-11-13 76321260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR ENERGJI E MUAJIT FT NR 616742451 DT 12.10.2014 KOD BUOE260035094462
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 2,068 2014-11-12 2014-11-13 77921260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR FT LIKUIDIM INTERNETI SHTATOR 2014 FT 718673653 DT 30.09.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 6,232 2014-11-12 2014-11-13 76821260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR ENERGJI E MUAJIT FT NR 616331597 DT 01.10.2014 KOD BUOE310041081501
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 10,163 2014-11-12 2014-11-13 76521260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR ENERGJI E MUAJIT FT NR 616742090 DT 12.10.2014 KOD BUOE310099098711
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 8,500 2014-11-12 2014-11-13 76121260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR ENERGJI E MUAJIT FT NR 616742082 DT 12.10.2014 KOD BUOE310089084546
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 5,140 2014-11-12 2014-11-13 75921260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR ENERGJI E MUAJIT 29.08.2014-23.09.2014 FT NR 616742093 DT 12.10.2014 KODI BUOE31100094789
  Bashkia Lac (2019) FLORA GJINAJ Laç 93,000 2014-11-07 2014-11-13 77421260012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHERBIME SHTYPSHKRIMESH PJESORE UP NR 6 DT 02.05.2014 FOF FT NR 136 DT 17.10.2014 FH NR 26 DT 17.10.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 11,339 2014-11-12 2014-11-13 76721260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR ENERGJI E MUAJIT FT NR 616331667 DT 01.10.2014 KOD BUOE310089094489
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 340 2014-11-12 2014-11-13 77121260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR ENERGJI E MUAJIT FT NR 616742440 DT 12.10.2014 KOD BUOE260029095003
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 5,342 2014-11-12 2014-11-13 76221260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR ENERGJI E MUAJIT FT NR 616742450 KOD BUOE260035098559
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 340 2014-11-12 2014-11-13 77021260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR ENERGJI E MUAJIT FT NR 616741648 DT 12.10.2014 KOD BUOE260126084547
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 8,668 2014-11-12 2014-11-13 76621260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR ENERGJI E MUAJIT FT NR 615063714 DT 29.08.2014 KOD BUOE260029084826