Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lac (2019) All All 325,859,963.00 732 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 1,883,100 2014-11-26 2014-11-27 87021260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER TETOR 2014 VKB NR 34 DT 21.11.2014 KONFIRMIM PREFEKTI NR 2400/2 DT 26.11.2014 LAGJIA 4+5
  Bashkia Lac (2019) ERIDION Laç 239,867 2014-11-17 2014-11-27 78121260012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE XHAMASH UPROK NR 16 DT 02.10.2014 FT NR 92 DT 07.11.2014
  Bashkia Lac (2019) AMG-AL Laç 150,000 2014-11-19 2014-11-26 83721260012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore BASHKIA LAC PAGUAR FT NR 2 DT 18.11.2014 MEREMETIM I AMBIENTIT TE PALLATIT TE KULTURES LAC
  Bashkia Lac (2019) AMG-AL Laç 252,000 2014-11-19 2014-11-26 83621260012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore BASHKIA LAC PAGUAR FT NR 1 DT 18.11.2014 MEREMETIM I SHKOLLAVE
  Bashkia Lac (2019) BRAHIM MUÇA Laç 467,200 2014-11-24 2014-11-26 86521260012014 Shpenzime gjyqesore BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME LIKUIDIM PJESORE I VENDIMIT GJYKATES ME OBJEKT URDHER EKZEKUTIMI NR 1231 ME KREDITOR TEREZE NDREU
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 9,621 2014-11-20 2014-11-25 86221260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI NENTOR 2013 FT NR 716543661 DT 30.11.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 9,621 2014-11-20 2014-11-25 85621260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI GUSHT 2013 FT NR 716055457 DT 31.08.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 8,950 2014-11-20 2014-11-25 85221260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI MAJ 2013 FT NR 715390697 DT 31.05.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 4,066 2014-11-20 2014-11-25 84821260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI MARS 2013 FT NR 714909514 DT 31.03.2014 DT 31.03.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 4,838 2014-11-20 2014-11-25 84421260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI JANAR 2013 FT NR 709411608 dt 03.02.2013
  Bashkia Lac (2019) BARDHI/K Laç 144,828 2014-11-24 2014-11-25 86721260012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER SHERBIME PUBLIKE MIREMBAJTJE VARREZASH SITUACION I MUAJIT TETOR FT 00302228 DT 01.11.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 2,269 2014-11-20 2014-11-25 85921260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI TETOR 2013 FT NR 716483174 DT 31.10.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 2,128 2014-11-20 2014-11-25 85521260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI GUSHT 2013 FT NR 716053215 DT 31.08.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 2,020 2014-11-20 2014-11-25 85121260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI MAJ 2013 FT NR 715390953 DT 31.05.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 22,387 2014-11-20 2014-11-25 84721260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI MARS 2013 FT NR 714909423 DT 31.03.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 8,950 2014-11-20 2014-11-25 85821260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI SHTATOR 2013 FT NR 716272451 DT 30.09.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 2,103 2014-11-20 2014-11-25 86321260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI DHJETOR 2013 FT NR 716897073 DT 31.12.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 2,170 2014-11-20 2014-11-25 86121260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI NENTOR 2013 FT NR 716626661 DT 30.11.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 7,885 2014-11-20 2014-11-25 84921260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI PRILL 2013 FT NR 715004630 DT 30.04.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 22,401 2014-11-20 2014-11-25 84621260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI SHKURT 2013 FT NR 714847581 DT 28.02.2013