Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lac (2019) All All 325,859,963.00 732 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) ALPHA BANK -- ALBANIA Laç 1,028,000 2014-12-17 2014-12-18 96321260012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER NDIHME EKONOMIKE PER MUAJIN NENTOR 2014 LAGJIA 5 VKB 41 DT 12.12.2014 KONF NR 2566/1 DT 17.12.2014
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 22,000 2014-12-17 2014-12-18 96421260012014 Pagese paaftesie BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER PAK MUAJI DHJETOR 2014 + INVALID PUNE
  Bashkia Lac (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 31,050 2014-12-17 2014-12-18 97021260012014 Pagese paaftesie BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER E INVALID + TE VERBER +KOMPES ENERGJIE KUJDESTAR PER ARETI SHULI DHE SHKENDIE SHULI
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 722,700 2014-12-17 2014-12-18 96121260012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER NDIHME EKONOMIKE PER MUAJIN NENTOR 2014 LAGJIA 2+3 VKB 41 DT 12.12.2014 KONF NR 2566/1 DT 17.12.2014
  Bashkia Lac (2019) BRAHIM MUÇA Laç 411,380 2014-12-17 2014-12-18 97321260012014 Shpenzime gjyqesore BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME LIKUIDIM TOTAL I VENDIMIT GJYKATES ME OBJEKT URDHER EKZEKUTIMI NR 1231 DT 07.12.2012 ME KREDITOR TEREZE NDREU
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 73,634 2014-12-12 2014-12-17 94321260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER ENERGJINE FT NR 606949466 DT 30.01.2014 KOD BUOE260029095003
  Bashkia Lac (2019) ERIDION Laç 88,644 2014-12-12 2014-12-17 94721260012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER REHABILITIMIN E OBORRIT TE SHKOLLAVE FT NR 119 DT 11.12.2014 SER 174562
  Bashkia Lac (2019) ERIDION Laç 92,147 2014-12-12 2014-12-17 94621260012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER REHABILITIM OBORR SHKOLLE UPROK NR 24 DT 20.11.2014 FT NR 118 DT 10.12.2014
  Bashkia Lac (2019) COKU Laç 600,000 2014-12-15 2014-12-17 926.121260012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER SITUACION PUNIMESH EMERGJENTE HAPJE KANALESH PROCES VERBAL KONST DT 19.11.2014 VKB 37 DT 21.11.2014 KONF NGA PREFEKTI 2449/1 DT 09.12.2014 PREVENT DT 18.11.2014 SIT FT NR15 DT 01.12.2014
  Bashkia Lac (2019) NDUE KOLAJ Laç 120,000 2014-12-11 2014-12-17 92421260012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin BASHKIA LAC PAGUAR SHPENMZIME PER AKTIVITET KULTURORE ME RASTIN E 70-VJETORIT TE CLIRIMIT UPP NR 20 DT 29.10.2014 FT NR 04 DT 21.11.2014
  Bashkia Lac (2019) NDUE KOLAJ Laç 54,500 2014-12-11 2014-12-17 92521260012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin BASHKIA LAC PAGUAR SHPENMZIME PER AKTIVITET KULTURORE ME RASTIN E 70-VJETORIT TE CLIRIMIT UPP NR 23 DT 17.11.2014 FT NR 07 DT 01.12.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 8,483 2014-12-09 2014-12-12 91021260021014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE 310099098711 ft nr 617928391 dt 11.11.2014
  Bashkia Lac (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 4,434 2014-12-12 2014-12-12 92721260012014 Posta dhe sherbimi korrier 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER SHERBIM POSTARE PER MUAJIN TETOR 2013 FT NR 242 DT 31.10.2013 SER 08744590
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 3,628 2014-12-12 2014-12-12 94221260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER ENERGJINE FT NR 609649323 DT 30.01.2014 KOD BUOE260126084547
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 30,693 2014-12-12 2014-12-12 93921260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER ENERGJINE FT NR 606948729 DT 30.01.2014 KOD BUOE310089094489
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 14,750 2014-12-12 2014-12-12 93621260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER ENERGJINE FT NR 606945196 DT 30.01.2014 KOD BUOE310086089146
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 8,248 2014-12-12 2014-12-12 93221260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER ENERGJINE FT NR 606945440 DT 30.01.2014 KOD BUOE26003584852
  Bashkia Lac (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 27,979 2014-12-12 2014-12-12 92921260012014 Sherbime te tjera 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER SHERBIM POSTARE PER POSTE E MUAJIT NENTOR 2013 FT NR 268 DTR 30.11.2013 SER 11510154
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 6,568 2014-12-12 2014-12-12 93421260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER ENERGJINE FT NR 606945442 DT 30.01.2014 KOD BUOE260035098559
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 26,694 2014-12-12 2014-12-12 93121260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER ENERGJINE FT NR 607349273 DT 13.02.2014