Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lac (2019) All All 325,859,963.00 732 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 7,206 2014-12-09 2014-12-11 91121260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE 260029084826 FT 616983577 DT 20.10.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 12,650 2014-12-09 2014-12-10 91721260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE 260018095005 ft nr 617287130 DT 26.10.2014
  Bashkia Lac (2019) ZYRA PERMBARIMORE LAC Laç 2,000,000 2014-12-05 2014-12-10 89321260012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER VENDIM GJYGJSORE ME KREDITOR BARDHI SHPK URDHER EKZEKUTIMI NR 386-82 DT 21.04.2014
  Bashkia Lac (2019) NDERMARJA UJESJELLSIT LAC Laç 69,574 2014-12-09 2014-12-10 90421260012014 Uje 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME UJI I MUAJIT PRILL 2014 FT 184 DT 30.04.2014
  Bashkia Lac (2019) NDERMARJA UJESJELLSIT LAC Laç 23,090 2014-12-09 2014-12-10 89921260012014 Uje 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME UJI I MUAJIT SHKURT 2014 FT 86 DT 28.02.2014
  Bashkia Lac (2019) NDERMARJA UJESJELLSIT LAC Laç 6,290 2014-12-09 2014-12-10 89721260012014 Uje 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME UJI I MUAJIT MARS 2014 FT NR 134 DT 31.03.2014
  Bashkia Lac (2019) NDERMARJA UJESJELLSIT LAC Laç 66,214 2014-12-09 2014-12-10 90321260012014 Uje 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME UJI I MUAJIT MARS 2014 FT NR 136 DT 31.03.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 340 2014-12-09 2014-12-10 91621260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE 260029095003 FT NR 617928910 DT 11.11.2014
  Bashkia Lac (2019) NDERMARJA UJESJELLSIT LAC Laç 24,050 2014-12-09 2014-12-10 90021260012014 Uje 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME UJI I MUAJIT MARS 2014 FT NR 133 DT 31.03.2014
  Bashkia Lac (2019) NDERMARJA UJESJELLSIT LAC Laç 25,010 2014-12-09 2014-12-10 90121260012014 Uje 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME UJI I MUAJIT PRILL 2014 FT NR 181 DT 30.04.2014
  Bashkia Lac (2019) NDERMARJA UJESJELLSIT LAC Laç 63,334 2014-12-09 2014-12-10 90221260012014 Uje 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME UJI I MUAJIT SHKURT 2014 FT NR 89 DT 28.02.2014
  Bashkia Lac (2019) ZYRA PERMBARIMORE LAC Laç 219,191 2014-12-05 2014-12-10 89421260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER VENDIM GJYGJSORE ME KREDITOR PERPARIM BUNA URDHER EKZEKUTIMI NR 1004-671 DT 18.11.2013
  Bashkia Lac (2019) NDERMARJA UJESJELLSIT LAC Laç 5,042 2014-12-09 2014-12-10 89421260012014 Uje 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME UJI I MUAJIT MARS 2014 FT NR 135 DT 31.03.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 5,140 2014-12-09 2014-12-10 91521260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE 260126084547 FT NR 617927816 DT 11.11.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 12,364 2014-12-09 2014-12-10 91221260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE 310089094489 FT NR 617286988 DT 26.10.2014 DT 26.10.2014
  Bashkia Lac (2019) NDERMARJA UJESJELLSIT LAC Laç 4,658 2014-12-09 2014-12-10 89321260012014 Uje 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME UJI I MUAJIT SHKURT 2014 FT NR 88 DT 28.02.2014
  Bashkia Lac (2019) NDERMARJA UJESJELLSIT LAC Laç 5,330 2014-12-09 2014-12-10 89521260012014 Uje 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME UJI I MUAJIT PRILL 2014 FT NR 183 DT 30.04.2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 238,412 2014-12-04 2014-12-09 88721260012014 Paga baze BASHKIA LAC PAGUAR PAGAT E MUAJIT NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) ALPHA BANK -- ALBANIA Laç 263,988 2014-12-03 2014-12-05 88921260012014 Paga baze BASHKIA LAC PAGUAR PAGAT E MUAJIT NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) ALPHA BANK -- ALBANIA Laç 164,180 2014-12-03 2014-12-05 89021260012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA LAC PAGUAR PAGAT E MUAJIT NENTOR 2014