Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lac (2019) All All 325,859,963.00 732 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) ALPA (K37506384R) Laç 108,600 2014-12-22 2014-12-24 98721260012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER PJESE KEMBIMI FT NR 06 DT 26.05.2014 SER 84279906
  Bashkia Lac (2019) EUROPETROL DURRES ALBANIA Laç 119,952 2014-12-18 2014-12-23 98021260012014 Karburant dhe vaj BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER LIKUIDIMFATURE NAFTE KONTRATE NR 746/12 DT 20.06.2014 FT NR 918 DT 01.11.2014
  Bashkia Lac (2019) SHKEMBI 2004 Laç 69,684 2014-12-18 2014-12-23 98221260012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER LIKUIDIM FATURE USHQIMESH DHE MNATERIALE PASTRIMI UP NR 5/3 DT 03.11.2014 FT NR 38.39.40 DT 03.11.2014
  Bashkia Lac (2019) EUROPETROL DURRES ALBANIA Laç 116,575 2014-12-18 2014-12-23 98121260012014 Karburant dhe vaj BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER LIKUIDIMFATURE NAFTE KONTRATE NR 746/12 DT 20.06.2014 FT NR 1077 DT 01.12.2014
  Bashkia Lac (2019) ERVIN LUZI Laç 68,800 2014-12-18 2014-12-23 98321260012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER DITEN E PASTRIMIT UP NR 22 DT 17.11.2014 FT NR 138 DT 19.11.2014
  Bashkia Lac (2019) BARDHI/K Laç 2,000,700 2014-12-17 2014-12-23 97421260012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER LIKUIDIM SITUACIONI PASTRIMI NENTOR 2014 FT NR 16 DT 30.11.2014 NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BARDHI/K Laç 150,621 2014-12-17 2014-12-23 97521260012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER LIKUIDIM SITUACIONI MIREMBAJTJE VARREZASH NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) EUROPETROL DURRES ALBANIA Laç 124,085 2014-12-18 2014-12-23 97921260012014 Karburant dhe vaj BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER LIKUIDIMFATURE NAFTE KONTRATE NR 746/12 DT 20.06.2014 FT NR 706 DT 03.10.2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 180,000 2014-12-17 2014-12-19 97221260012014 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER NDIHME FINANCIARE SIPAS VKB NR 45 DT 12.12.2014 KONFIRMIM VENDIMI NR 2566/3 DT 17.12.2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 1,187,825 2014-12-17 2014-12-18 96821260012014 Pagese paaftesie BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER PAGESE E PERSONA TE VERBER +KOMPESIM ENERGJIE +KOMPESIM TELEFONI PER MUAJIN DHJETOR 2014
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 867,700 2014-12-17 2014-12-18 96021260012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER NDIHME EKONOMIKE PER MUAJIN NENTOR 2014 LAGJIA 1+2
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 2,089,700 2014-12-17 2014-12-18 96521260012014 Pagese paaftesie BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER INVALID PUNE PER MUAJIN DHJETOR 2014
  Bashkia Lac (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 2,829,100 2014-12-17 2014-12-18 97121260012014 Pagese paaftesie BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER TETRAPLEGJIKE +KUJDESTARE DHJETOR 2014
  Bashkia Lac (2019) DEGATATIMTAKSAVEKURBIN Laç 68,799 2014-12-17 2014-12-18 97721260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER TATIM TE VENDIMIT GJYGJSORE TE URDHER EKZEKUTIMIT NR 1004-671 ME KREDITOR PERPARIM BUNA
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 787,050 2014-12-17 2014-12-18 96721260012014 Pagese paaftesie BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER PAGESE E KUJDESTAREVE PER MUAJIN DHJETOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 4,623,150 2014-12-17 2014-12-18 96621260012014 Pagese paaftesie BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER PAK PER MUAJIN DHJETOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 1,916,700 2014-12-17 2014-12-18 96221260012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER NDIHME EKONOMIKE PER MUAJIN NENTOR 2014 LAGJIA 4+5VKB 41 DT 12.12.2014 KONF NR 2566/1 DT 17.12.2014
  Bashkia Lac (2019) DEGATATIMTAKSAVEKURBIN Laç 97,620 2014-12-17 2014-12-18 97621260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER TATIM TE VENDIMIT GJYGJSORE TE URDHER EKZEKUTIMIT NR1231 DT 07.12.2012 ME KREDITOR TEREZE NDREUN ME KREDITOR PERPARIM BUNA
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 144,000 2014-12-17 2014-12-18 97821260012014 Shpenzime te tjera qiraje BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER NDIHME FINANCIARE PER VLASH LLESH BUSHIN
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 225,000 2014-12-17 2014-12-18 96921260012014 Pagese paaftesie BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER KUJDESTARET E TE VERBERVE DHJETOR 2014