Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lac (2019) All All 325,859,963.00 732 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 4,838 2014-11-20 2014-11-25 84321260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI JANAR 2013 FT NR 709411724 dt 03.02.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 2,189 2014-11-20 2014-11-25 85321260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI QERSHOR 2013 FT NR 715636477 DT 30.06.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 171 2014-11-20 2014-11-25 83821260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI JANAR 2013 FT NR 709411519 dt 03.02.2013
  Bashkia Lac (2019) BARDHI/K Laç 2,069,225 2014-11-24 2014-11-25 86621260012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PASTRIM QYTETI SITUACION I MUAJIT TETOR FT 00302228 DT 01.11.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 9,621 2014-11-20 2014-11-25 85021260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI PRILL 2013 FT NR 717669530 DT 30.04.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 171 2014-11-20 2014-11-25 84121260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI JANAR 2013 FT NR 709411654 dt 03.02.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 156 2014-11-20 2014-11-25 84021260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI JANAR 2013 FT NR 709411841 dt 03.02.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 9,621 2014-11-20 2014-11-25 86421260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI DHJETOR 2013 FT NR716855982 DT 31.12.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 2,386 2014-11-20 2014-11-25 84221260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI JANAR 2013 FT NR 709412119 dt 03.02.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 171 2014-11-20 2014-11-25 83921260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI JANAR 2013 FT NR709411725 dt 03.02.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 10,292 2014-11-20 2014-11-25 86021260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI TETOR 2013 FT NR 716482821 DT 31.10.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 1,999 2014-11-20 2014-11-25 85721260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI SHTATOR 2013 FT NR 716270238 DT 30.09.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 9,415 2014-11-20 2014-11-25 85421260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI QERSHOR 2013 FT NR 715638154 DT 30.06.2013
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 4,082 2014-11-20 2014-11-25 84521260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI SHKURT 2013 FT NR 714847669 DT 28.02.2013
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 2,115,000 2014-11-18 2014-11-20 80121260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE INVALIDI TE PUNES MUAJI NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 4,839,750 2014-11-18 2014-11-20 80221260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE PERSONA MA AFTESI TE KUFIZUAR NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 33,350 2014-11-18 2014-11-20 80621260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR TE PAAFTE +KOMPESIM ENERGJIE SHKENDIE SHULI ,ARETIE SHULI NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 22,600 2014-11-18 2014-11-20 80821260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PERSONA ME AFTESI TE KUFIZUAR +INVALID PUNE NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 231,000 2014-11-18 2014-11-20 80521260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR KUJDESTARE TE VERBERVE NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 2,780,200 2014-11-18 2014-11-20 80721260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR TETRAPLEGJIKE DHE KUJDESTARE NENTOR 2014