Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lac (2019) All All 325,859,963.00 732 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 32,000 2014-10-15 2014-10-16 70321260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE INV +KOMPES ENARGJIE SHKENDIE SHULI TETOR ARETIE SHULI TETOR 2014 +KUJDESTARE PER PERSONE ME AFTESI TE KUFIZUAR
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 3,544 2014-10-14 2014-10-16 68421260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE310086089146 FT NR 615561458 DT 11.09.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 8,500 2014-10-14 2014-10-16 69221260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE260018095005 FT NR 615063708 DT 29.08.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 8,500 2014-10-14 2014-10-16 68121260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE310089084546 FT 615561457 DT 11.09.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 340 2014-10-14 2014-10-16 69121260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE260029095003 FT NR 615561879 DT 11.09.2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 222,000 2014-10-15 2014-10-16 70221260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE E KUJDESTAREVE TE VERBEREVE TETOR 2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 8,517 2014-10-14 2014-10-16 68621260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE 260029084826 FT 615063714 DT 29.08.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 340 2014-10-14 2014-10-16 68821260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE310041081501 FT NR 615063274 DT 29.08.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 10,163 2014-10-14 2014-10-16 68921260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE310099098616 FT 615561463 DT 11.09.2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 770,250 2014-10-15 2014-10-16 70021260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE KUJDESTAREVE TE PAK TETOR 2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 8,500 2014-10-14 2014-10-16 68021260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE 26003584852 FT NR 6155063721 DT 29.08.2014
  Bashkia Lac (2019) NOKA/L Laç 532,735 2014-10-14 2014-10-16 69721260012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM SITUACION GJELBERIMI MUAJI SHTATOR 2014 KONT NR 352/9 DT 15.04.2014 FT NR 16 DT 30.09.2014 SER 84602771
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 9,424 2014-10-14 2014-10-16 68721260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE310089094489 FT NR 615063357 DT 29.08.2014
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 244,669 2014-10-02 2014-10-03 67621260012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGE E SPORTEVE SIPAS LISTE PAGESES SHTATOR 2014
  Bashkia Lac (2019) DEGATATIMTAKSAVEKURBIN Laç 23,125 2014-10-02 2014-10-03 67421260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR TATIM PAGESE E KESHILLTAREVE SHTATOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 166,500 2014-10-02 2014-10-03 67221260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE E KESHILLTAREVE MUAJI SHTATOR 2014
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 82,236 2014-10-02 2014-10-03 67121260012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGE E PUNONJSVE TE QKR MUAJI SHTATOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 274,062 2014-10-02 2014-10-03 66321260012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR POAGAT MUAJI SHTATOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 238,412 2014-10-02 2014-10-03 67521260012014 Shtese page per funksionin KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGE E SPORTEVE SIPAS LISTE PAGESES SHTATOR 2014
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 33,300 2014-10-02 2014-10-03 67021260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE E KESHILLTARVE MUAJI SHTATOR 2014