Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lac (2019) All All 325,859,963.00 732 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 11,200 2014-10-02 2014-10-03 66921260012014 Shtese page per gradat ushtarake KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGAT MUAJI SHTATOR 2014
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 175,773 2014-10-02 2014-10-03 66721260012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGAT MUAJI SHTATOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 364,211 2014-10-02 2014-10-03 66521260012014 Paga baze KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR POAGAT MUAJI SHTATOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 215,493 2014-10-02 2014-10-03 66621260012014 Shtese page per funksionin KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR POAGAT MUAJI SHTATOR 2014
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 355,807 2014-10-02 2014-10-03 66421260012014 Shtese page per gradat ushtarake KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR POAGAT MUAJI SHTATOR 2014
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 117,962 2014-10-02 2014-10-03 66821260012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGAT E GJENDJES CIVILE MUAJI SHTATOR 2014
  Bashkia Lac (2019) ALPHA BANK -- ALBANIA Laç 299,555 2014-10-02 2014-10-03 67821260012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGAT SIPAS LISTE PAGESES SHTATOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 27,000 2014-10-02 2014-10-03 66121260012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE QERA TOKE TETOR 2014 ZEF BARDHI KONTRATE NR 845 DT 23.03.2011
  Bashkia Lac (2019) ALPHA BANK -- ALBANIA Laç 183,717 2014-10-02 2014-10-03 67721260012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGAT SIPAS LISTE PAGESES SHTATOR 2014
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 8,325 2014-10-02 2014-10-03 67321260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE E KESHILLTAREVE MUAJI SHTATOR 2014
  Bashkia Lac (2019) DEGATATIMTAKSAVEKURBIN Laç 3,000 2014-10-02 2014-10-03 66221260012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR TATIM PAGESE PER QERA TOKE E MUAJIT TETOR KONT NR 845 DT 23.03.2011
  Bashkia Lac (2019) NOKA/L Laç 503,649 2014-09-23 2014-09-25 65521260012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHERBIME PUBLIKE GJELBERIMI LIKUIDIM SITUACIONI GUSHT 2014 FT NR 15 DT 30.08.2014 SER 84602770 KONTRATE NR 352/9 DT 15.04.2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 663,300 2014-09-24 2014-09-25 65721260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER GUSHT 2014 LAGJIA 2+3 VKB NR 30 DT 18.09.2014 KONF VENDIMI NR 1949/1 DT 23.09.2014
  Bashkia Lac (2019) ALPHA BANK -- ALBANIA Laç 987,600 2014-09-24 2014-09-25 65921260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER GUSHT 2014 LAGJIA 5 VKB NR 30 DT 18.09.2014 KONF VENDIMI NR 1949/1 DT 23.09.2014
  Bashkia Lac (2019) SHOQ. INSITUTI PER ZHVILLIM TE QENDRUESHEM Laç 360,000 2014-09-24 2014-09-25 66021260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR likuidim ft per projektimin e hartave kont nr 1097/1 dt 22.08.2014 ft 12 dt 01.09.2014 ser 07949563
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 1,805,400 2014-09-24 2014-09-25 65821260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER GUSHT 2014 LAGJIA 4+5 VKB NR 30 DT 18.09.2014 KONF VENDIMI NR 1949/1 DT 23.09.2014
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 846,200 2014-09-24 2014-09-25 65621260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER GUSHT 2014 LAGJIA 1+2 VKB NR 30 DT 18.09.2014 KONF VENDIMI NR 1949/1 DT 23.09.2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 1,049,150 2014-09-22 2014-09-23 65121260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE E PERSONAVE TE VERBER +KOMP ENERGJIE +KOMPESIM TELEFONIE SIPAS BORDOROSE SHTATOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 233,100 2014-09-22 2014-09-23 65221620012014 Pagese paaftesie BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE E KUJDESTAREVE DHE TE VERBERVE MUAJI SHTATOR 2014
  Bashkia Lac (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 2,738,625 2014-09-22 2014-09-23 65421260012014 Pagese paaftesie BASHKIA LAC PAGUAR TETRAPLEGJIKE DHE KUJDESTARE SHTATOR 2014