Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lac (2019) All All 325,859,963.00 732 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 376,320 2014-11-03 2014-11-04 72821260012014 Shtese page per funksionin BASHKIA LAC PAGUAR PAGat e MUAJIT TETOR 2014 SIPAS BORDOROSE
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 250,016 2014-11-03 2014-11-04 72921260012014 Paga baze BASHKIA LAC PAGUAR PAGat e MUAJIT TETOR 2014 SIPAS BORDOROSE
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 275,578 2014-11-03 2014-11-04 72621260012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA LAC PAGUAR PAGat e muajit tetor 2014 sipas bordorose
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 27,000 2014-11-03 2014-11-04 72421260012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE QERAJE TOKE EKIPI I FUTBOLLIT LAC NENTOR 2014 ZEF BARDHI
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 161,877 2014-11-03 2014-11-04 73021260012014 Paga baze BASHKIA LAC PAGUAR PAGat e MUAJIT TETOR 2014 SIPAS BORDOROSE
  Bashkia Lac (2019) ALPHA BANK -- ALBANIA Laç 998,300 2014-10-22 2014-10-23 72221260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER SHTATOR 2014 LAGJIA 5 VKB NR 31. DT 16.10.2014 KONF VENDIMI NR 2182//1 DT 21.10.2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 1,866,600 2014-10-22 2014-10-23 72121260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER SHTATOR 2014 LAGJIA 4+5 VKB NR 31 DT 16.10.2014.2014 KONF VENDIMI NR2182/1 DT 21.10.2014
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 856,500 2014-10-22 2014-10-23 71921260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER SHTATOR 2014 VKB NR 31 DT 16.10.2014 KONF I PREFEKTIT NR 2182/1 DT 21.10.2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 674,600 2014-10-22 2014-10-23 72021260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER SHTATOR 2014 LAGJIA 2+3 VKB NR 31 DT 16.10.2014 KONF VENDIMI NR 2128/1 DT 21.10.2014
  Bashkia Lac (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 2,938,875 2014-10-15 2014-10-17 70421260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE TETRAPLEGJIKE +KUJDESTARE TETOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 2,117,200 2014-10-15 2014-10-17 69821260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE INVALIDI TE PUNES MUAJI TETOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BARDHI/K Laç 2,283,719 2014-10-14 2014-10-17 69521260012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM SITUACION PASTRIMI MUAJI SHTATOR 2014 KONTRATE NR 238/10 DT 04.04.2014 FT NR 12 DT 30.09.2014 SER 00302226
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 4,299,720 2014-10-15 2014-10-17 69921260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE E PERSONAVE ME AFTESI TE KUFIZUAR TETOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BARDHI/K Laç 144,828 2014-10-14 2014-10-16 69621260012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM SITUACION MIREMBAJTJE VARREZASH MUAJI SHTATOR 2014 KONTRATE NR 238/10 DT 04.04.2014 FT NR 12 DT 30.09.2014 SER 00302226
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 5,140 2014-10-14 2014-10-16 67921260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE 31100094789 FT NR 615561468 DT 11.09.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 5,577 2014-10-14 2014-10-16 68221260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE260035098559 FT NR 615063719 DT 29.08.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 340 2014-10-14 2014-10-16 69021260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE260126084547 FT 615561017 DT 11.09.2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 1,021,950 2014-10-15 2014-10-16 70121260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE E PERSONAVE te verber kompsim energjie dhe telefonie tetor 2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 2,603 2014-10-14 2014-10-16 68321260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE260035094462 FT NR 615063720 DT 29.08.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 10,953 2014-10-14 2014-10-16 68521260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE310099098711 FT NR 615561466 DT 11.09.2014