Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lac (2019) All All 325,859,963.00 732 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 760,500 2014-09-22 2014-09-23 65021260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE E KUJDESTAREVE TE PAK SHTATOR 2014 SIPAS BORDOROSE
  Bashkia Lac (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 32,000 2014-09-22 2014-09-23 65321260012014 Pagese paaftesie BASHKIA LAC PAGUAR INVALID +TE VERBER KOMP ENERGJI ELEKTRIKE MUAJI SHTATOR SHKENDIE SHULI DHE ARETI SHULI
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 4,319,220 2014-09-22 2014-09-23 64921260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE PER PERSONA ME AFTESI TE KUFIZUAR PER MUAJIN SHTATOR 2014 PERMBLEDHESE BORDOROJE
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 2,130,850 2014-09-22 2014-09-23 64821260012014 Pagese paaftesie KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE INVALIDI TE PUNES SHTATOR 2014
  Bashkia Lac (2019) KRISTINA MARKU Laç 50,000 2014-09-17 2014-09-18 61721260012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER AKTIVITET KULTUROR ME RASTIN E MBYLLJES SE MATURES SHTETRORE UP NR 4 DT 15.07.2014 FT NR 10 DT 15.07.2014 NR SERIAL 1115451 PVERBAL 3,4
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 15,220 2014-09-11 2014-09-15 62421260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR FT NR 61392268 DT 28.07.2014 KOD KLIENTI BU0E260018095005
  Bashkia Lac (2019) BARDHI/K Laç 2,367,966 2014-09-10 2014-09-15 61921260012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LAC PAGUAR LIKUIDIM SITUACIONI PASTRIMI GUSHT 2014 FT NR 10 DT 31.08.2014 SER 00302224
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 30,340 2014-09-11 2014-09-15 62921260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE 3100094789 FT 614383151DT 12.08.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 12,750 2014-09-11 2014-09-15 62821260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE 310089084546 FT 614383145DT 12.08.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 7,660 2014-09-11 2014-09-15 63221260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE 310086089146 FT 614383146 DT 12.08.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 12,801 2014-09-11 2014-09-15 62721260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR FT NR 613922693 DT 28.07.2014 KOD KLIENTI BU0E26003584852
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 1,578 2014-09-11 2014-09-15 62221260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR FT 613922342 DT 28.07.2014 KOD KLIENTI BU0E310089094489
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 11,877 2014-09-11 2014-09-15 63421260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE 310099098616 FT 614383149 DT 12.08.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 3,158 2014-09-11 2014-09-15 63121260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE 260035094462 FT 613922692 dt 28.07.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 12,364 2014-09-11 2014-09-15 62521260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR FT NR 614383150 DT 12.08.2014 KOD KLIENTI BUOE310099098711
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 2,066 2014-09-11 2014-09-15 62121260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR FT 613922688 DT 28.07.2014 KOD KLIENTI BU0E260029084826
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 4,670 2014-09-11 2014-09-15 63021260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE 260035098559FT 613922690 dt 28.07.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 340 2014-09-11 2014-09-15 62621260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR FT NR 614383509 DT 12.08.2014 KOD KLIENTI BU0E260029095003
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 340 2014-09-11 2014-09-15 62321260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR FT NR 614382740 DT 12.08.2014 KOD KLIENTI BU0E260126084547
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 3,662 2014-09-11 2014-09-15 63321260012014 Elektricitet 2126001 BASHKIA LAC LIKUIDIM ENERGJIE KOD KLIENTI BUOE 310041081501 FT 613922254 DT 28.07.2014