Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lac (2019) All All 325,859,963.00 732 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 2,139 2014-11-05 2014-11-05 74921260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI MARS 2014 FT NR 717507460 DT 31.03.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 1,962 2014-11-05 2014-11-05 74421260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI JANAR 2014 FT NR 717100896 DT 31.01.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 2,084 2014-11-05 2014-11-05 75021260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI prill 2014 ft 717708300dt 30.04.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 9,621 2014-11-05 2014-11-05 74721260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI shkurt 2014 ft nr 717305257 dt 28.02.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 2,099 2014-11-05 2014-11-05 74621260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI shkurt 2014 ft nr 717305257 dt 28.02.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 9,621 2014-11-05 2014-11-05 75321260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI MAJ 2014 FT NR 717892554 DT 31.05.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 9,621 2014-11-05 2014-11-05 75421260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI QERSHOR 2014 FT NR 718066524 DT 30.06.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 9,621 2014-11-05 2014-11-05 74821260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI MARS 2014 FT NR 717467991 DT 31.03.2014
  Bashkia Lac (2019) EUROPETROL DURRES ALBANIA Laç 125,530 2014-11-03 2014-11-04 74221260012014 Karburant dhe vaj BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME NAFTE KONTRE NR 746/12 DT 20.06.2014 FT NR 565 DT 05.08.2014 SER14556785
  Bashkia Lac (2019) EUROPETROL DURRES ALBANIA Laç 127,478 2014-11-03 2014-11-04 74121260012014 Karburant dhe vaj BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME NAFTE KONTRE NR 746/12 DT 20.06.2014 FT NR 496 DT 02.07.2014 SER14556716
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 166,500 2014-11-03 2014-11-04 73421260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LAC PAGUAR PAGat e MUAJIT TETOR 2014 SIPAS BORDOROSE
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 225,837 2014-11-03 2014-11-04 73821260012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA LAC PAGUAR PAGat e MUAJIT TETOR 2014 SIPAS BORDOROSE
  Bashkia Lac (2019) DEGATATIMTAKSAVEKURBIN Laç 3,000 2014-11-03 2014-11-04 72521260012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE TATIMQERAJE TOKE EKIPI I FUTBOLLIT LAC NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 33,300 2014-11-03 2014-11-04 73221260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LAC PAGUAR PAGat e MUAJIT TETOR 2014 SIPAS BORDOROSE
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 117,962 2014-11-03 2014-11-04 73121260012014 Paga baze BASHKIA LAC PAGUAR PAGat e MUAJIT TETOR 2014 SIPAS BORDOROSE
  Bashkia Lac (2019) DEGATATIMTAKSAVEKURBIN Laç 23,125 2014-11-03 2014-11-04 73621260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE Tatim keshilltaresh tetor 2014
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 358,174 2014-11-03 2014-11-04 72721260012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA LAC PAGUAR PAGat e MUAJIT TETOR 2014 SIPAS BORDOROSE
  Bashkia Lac (2019) ALPHA BANK -- ALBANIA Laç 183,717 2014-11-03 2014-11-04 74021260012014 Paga baze BASHKIA LAC PAGUAR PAGat e MUAJIT TETOR 2014 SIPAS BORDOROSE
  Bashkia Lac (2019) EUROPETROL DURRES ALBANIA Laç 124,984 2014-11-03 2014-11-04 74321260012014 Karburant dhe vaj BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME NEFTE KONTRE NR 746/12 DT 20.06.2014 FT NR 616 DT 02.09.2014 SER 14556836
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 82,236 2014-11-03 2014-11-04 73321260012014 Shtese page per funksionin BASHKIA LAC PAGUAR PAGat e MUAJIT TETOR 2014 SIPAS BORDOROSE