Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lac (2019) All All 325,859,963.00 732 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 3,174 2014-11-12 2014-11-13 76421260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR ENERGJI E MUAJIT FT NR 616742083 DT 12.10.2014 KOD BUOE310086089146
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 8,500 2014-11-12 2014-11-13 76021260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR ENERGJI E MUAJIT FT NR 616332092 DT 01.10.2014 KODBUOE26003584852
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 9,621 2014-11-12 2014-11-13 78021260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR FT LIKUIDIM INTERNETI SHTATOR 2014 FT 718639083 DT 30.09.2014 DT 30.09.2014
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 340 2014-11-12 2014-11-13 77221260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR ENERGJI E MUAJIT FT NR 616742437 DT 12.10.2014 KOD BUOE260018095005
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Laç 9,306 2014-11-12 2014-11-13 76921260012014 Elektricitet 2126001 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR ENERGJI E MUAJIT FT NR 616742088 DT 12.10.2014 KOD BUOE310099098616
  Bashkia Lac (2019) SHKEMBI 2004 Laç 64,560 2014-11-06 2014-11-12 57521260012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE USHQIME PER CERDHEN +MATERIALE PASTRIMI UP NR 5/1 DT 02.09.2014 PV 3+4 FT 30,31,32 DT 02.09.2014 FH NR 21,22 DT 02.09.2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 100,000 2014-11-07 2014-11-12 773216260012014 Te tjera transferta tek individet KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR NDIHME FINANCIARE SIPAS VKB 33 DT 16.10.2014 KONFIRMIM PREFEKTI NR 2209 DT 28.10.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 9,621 2014-11-12 2014-11-12 77821260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR FT LIKUIDIM INTERNETI GUSHT 2014 FT NR 718452720 DT 31.08.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 2,073 2014-11-12 2014-11-12 77721260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR FT LIKUIDIM INTERNETI GUSHT 2014 FT NR 718487991 DT 31.08.2014
  Bashkia Lac (2019) SHKEMBI 2004 Laç 55,320 2014-11-06 2014-11-12 75821260012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE USHQIME PER CERDHEN +MATERIALE PASTRIMI UP NR 5/2 DT 01.10.2014 PV NR 3+4 FT 27,28,29 DT 02.10.2014 FH NR 23,24 DT 02.10.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 2,118 2014-11-12 2014-11-12 77521260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR FT LIKUIDIM INTERNETI KORRIK 2014 FT NR 718298392 DT 31.07.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 9,621 2014-11-12 2014-11-12 77621260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR FT LIKUIDIM INTERNETI KORRIK 2014 FT NR 718261812 DT 31.07.2014
  Bashkia Lac (2019) SHKEMBI 2004 Laç 38,844 2014-11-06 2014-11-07 75621260012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE USHQIME PER CERDHEN +MATERIALE PASTRIMI UP NR 5 DT 01.08.2014 PV 3+4 FT 18.19.20 DT 04.08.2014 FH NR 15/1 15/2 DT 04.08.2014
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 8,325 2014-11-03 2014-11-06 73521260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LAC PAGUAR KESHILLTARE + KRYEPLEQ PER MUAJIN TETOR 2014
  Bashkia Lac (2019) ALPHA BANK -- ALBANIA Laç 275,728 2014-11-03 2014-11-05 73921260012014 Paga baze BASHKIA LAC PAGUAR PAGat e MUAJIT TETOR 2014 SIPAS BORDOROSE
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 2,066 2014-11-05 2014-11-05 75521260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI QERSHOR 2014 FT NR 718104673 DT 30.06.2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 218,876 2014-11-03 2014-11-05 73721260012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA LAC PAGUAR PAGat e MUAJIT TETOR 2014 SIPAS BORDOROSE
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 2,124 2014-11-05 2014-11-05 75221260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI MAJ 2014 FT NR 717905639 DT 31.05.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 9,621 2014-11-05 2014-11-05 75121260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI prill 2014 ft 7177669530dt 30.04.2014
  Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 9,621 2014-11-05 2014-11-05 74521260012014 Sherbime telefonike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME INTERNETI JANAR 2014 FT NR 717061663 DT 31.01.2014