Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lac (2019) All All 325,859,963.00 732 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 27,000 2014-12-03 2014-12-04 89121260012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE PER QERA TOKE DHJETOR 2014 ZEF BARDHI
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 335,582 2014-12-03 2014-12-04 87621260012014 Paga baze BASHKIA LAC PAGUAR OAGAT E MUAJIT NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 225,837 2014-12-03 2014-12-04 88821260012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA LAC PAGUAR PAGAT E MUAJIT NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 227,139 2014-12-03 2014-12-04 87821260012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA LAC PAGUAR PAGAT E MUAJIT NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) DEGATATIMTAKSAVEKURBIN Laç 3,000 2014-12-03 2014-12-04 87421260012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LAC PAGUAR TATIM NE BURIM PER FUSHEN E FUTBOLLIT MUAJI DHJETOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Laç 293,908 2014-12-03 2014-12-04 87521260012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA LAC PAGUAR PAGAT E MUAJIT NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 8,325 2014-12-03 2014-12-04 88521260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE KESHILLTARESH NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 152,241 2014-12-03 2014-12-04 87921260012014 Paga baze BASHKIA LAC PAGUAR PAGAT E MUAJIT NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 87,226 2014-12-03 2014-12-04 88021260012014 Paga baze BASHKIA LAC PAGUAR PAGE NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 166,500 2014-12-03 2014-12-04 88421260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE KESHILLTARESH NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 390,851 2014-12-03 2014-12-04 87721260012014 Paga baze BASHKIA LAC PAGUAR PAGAT E MUAJIT NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 266,544 2014-12-03 2014-12-04 89221260012014 Te tjera transferime korrente BASHKIA LAC PAGUAR SHPENZIME EMRGJENCE PER ARBEN SYZIU VKB NR 37 DT 19.09.2013 KONF PREFEKTI NR 917/2 SHKRES E DREJT PERGJ GJENDJES CIVILE DT 27.11.2014
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 33,300 2014-12-03 2014-12-04 88221260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LAC PAGUAR PAGE KESHILLTARESH NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) DEGATATIMTAKSAVEKURBIN Laç 23,125 2014-12-03 2014-12-04 88621260012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LAC PAGUAR TATIM PAGE KESHILLTARESH NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 19,536 2014-12-03 2014-12-04 88121260012014 Shtese page per funksionin BASHKIA LAC PAGUAR PAGE NENTOR 2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 695,000 2014-12-02 2014-12-03 87321260012014 Grant per femije te lindur BASHKIA LAC PAGUAR SHPERBLIME LINDJEJE SIPAS GJENDJES CIVILE LIGJI NR 9929 DT 09.06.2008 SHKRESA NR 8639/15 DT 21.11.2014 PERMBLEDHESE BORODOROJE NR CEKU 0210492 DT 02.12.2014
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 680,000 2014-11-26 2014-11-27 86921260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER TETOR 2014 VKB NR 34 DT 21.11.2014 KONFIRMIM PREFEKTI NR 2400/2 DT 26.11.2014 LAGJIA 2+3
  Bashkia Lac (2019) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Laç 21,225 2014-11-26 2014-11-27 87221260012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE PER TAKSE VJETORIE AUTOMJETI FT TAT NR 47 DT 25.11.2014
  Bashkia Lac (2019) UNION BANK SHA Laç 877,200 2014-11-26 2014-11-27 86821260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER TETOR 2014 VKB NR 34 DT 21.11.2014 KONFIRMIM PREFEKTI NR 2400/2 DT 26.11.2014
  Bashkia Lac (2019) ALPHA BANK -- ALBANIA Laç 1,014,600 2014-11-26 2014-11-27 87121260012014 Ndihme ekonomike KOD INST 2126001 BASHKIA LAC PAGUAR PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER TETOR 2014 VKB NR 34 DT 21.11.2014 KONFIRMIM PREFEKTI NR 2400/2 DT 26.11.2014 LAGJIA 5