Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Korce (1515) All All 1,379,426,754.00 713 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Korce (1515) UNION BANK SHA Korçe 43,592 2014-11-04 2014-11-04 63821220012014 Shtesa page te tjera BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI TETOR
  Bashkia Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 43,158 2014-11-04 2014-11-04 63921220012014 Paga baze BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI TETOR
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 4,284,363 2014-11-04 2014-11-04 63721220012014 Paga baze BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI TETOR
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 380,873 2014-11-04 2014-11-04 64021220012014 Paga baze BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI TETOR
  Bashkia Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 62,921 2014-11-04 2014-11-04 64121220012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI TETOR
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 56,993 2014-11-04 2014-11-04 64221220012014 Shtesa page te tjera BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI TETOR
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 77,293 2014-11-04 2014-11-04 64321220012014 Te tjera transferta tek individet BASHKIA KORCE (2122001) PUNONJES NE LISTE PRITJE
  Bashkia Korce (1515) JANI STRATOBERDHA Korçe 99,600 2014-10-28 2014-10-29 63521220012014 Shpenzime te tjera qiraje BASHKIA KORCE FAT 34 DT 6.08.2014 MATERIALE ME QERA PER PROJ" FESTIVALI I USHQIMIT"
  Bashkia Korce (1515) JOSIF DELIU Korçe 249,210 2014-10-28 2014-10-29 1021220012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA KORCE FAT 195 DT 20.10.2014 NAFTE
  Bashkia Korce (1515) ARTAN SIMA Korçe 50,000 2014-10-24 2014-10-27 61821220012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA KORCE ZBATIM V GJYQI NR 41-2012-3246(M CIKO)
  Bashkia Korce (1515) SOTIRAQ LLAMBI PLASARI Korçe 114,000 2014-10-24 2014-10-27 61921220012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit BASHKIA KORCE FAT 879 DT 10.10.2014 PJESE KEMBIMI,MIREMBAJTJE MJETI
  Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 11,200 2014-10-24 2014-10-27 62021220012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE KERKESA NR 6648, 6649 PASURIA NR 1/44; 4/33
  Bashkia Korce (1515) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Korçe 1,750 2014-10-24 2014-10-27 62521220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE ZBATIM V.GJYQI 41-2013-1094(S METI)
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 1,520,900 2014-10-24 2014-10-24 63521220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE 2122001 NDIHMA EKONOMIKE SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 1,500 2014-10-24 2014-10-24 62321220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 PENSION USHQIMOR (V KOLLANI)
  Bashkia Korce (1515) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Korçe 4,500 2014-10-24 2014-10-24 62421220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 PENSION USHQIMOR (T ZEQO)
  Bashkia Korce (1515) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Korçe 15,855,500 2014-10-24 2014-10-24 62221220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 PAAFTESIA TETOR
  Bashkia Korce (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 14,652,850 2014-10-24 2014-10-24 62121220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 INVALIDE,TE VERBER,PARA-TETRAPLEGJIKE TETOR
  Bashkia Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 2,261,360 2014-10-24 2014-10-24 63421220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE 2122001 NDIHMA EKONOMIKE SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 34,200 2014-10-22 2014-10-23 61321220012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BASHKIA KORCE LETER FORMAT FAT.783 DT 14.10.14