Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Korce (1515) All All 1,379,426,754.00 713 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 4,253,649 2014-10-03 2014-10-03 56221220012014 Shtese page per funksionin BASHKIA KORCE 2122001 PAGA MUAJI SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) KORSEL SHPK Korçe 4,302,000 2014-10-03 2014-10-03 56121220012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA KORCE FAT 54,61 DT 31.12.2013 PASTRIM QYTETI
  Bashkia Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 42,285 2014-10-03 2014-10-03 56421220012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE 2122001 PAGA MUAJI SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 228,864 2014-10-03 2014-10-03 56521220012014 Paga baze BASHKIA KORCE 2122001 PAGA MUAJI SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) UNION BANK SHA Korçe 42,710 2014-10-03 2014-10-03 56321220012014 Shtese page per funksionin BASHKIA KORCE 2122001 PAGA MUAJI SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 86,026 2014-10-03 2014-10-03 56721220012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE 2122001 PAGA MUAJI SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 77,293 2014-10-03 2014-10-03 56821220012014 Te tjera transferta tek individet BASHKIA KORCE 2122001 PUNONJES NE LISTE PRITJE SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 5,984 2014-10-03 2014-10-03 56021220012014 Kancelari BASHKIA KORCE FAT 495 DT 30.06.2014(DIFERENCE)KANCELARI
  Bashkia Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 35,913 2014-10-03 2014-10-03 56621220012014 Paga baze BASHKIA KORCE 2122001 PAGA MUAJI SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 12,034 2014-09-29 2014-09-30 55921220012014 Sherbime telefonike BASHKIA KORCE KL 310001771285 FAT 718409578 DT 31.08.2014 TELEFON GUSHT
  Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korçe 5,755,691 2014-09-26 2014-09-29 55821220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE FAT 112 DT 23.09.2014 RIKONSTRUKSION SHESHI TEK TEATRI
  Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korçe 16,538,814 2014-09-26 2014-09-29 55221220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE FAT 113 DT 23.09.2014 RIKONSTRUKSION PARKU RINIA
  Bashkia Korce (1515) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Korçe 1,750 2014-09-26 2014-09-29 55621220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE NDALESE PAAFTESIE PER ZBATIM V.GJYQI 41-2013-1094
  Bashkia Korce (1515) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Korçe 14,344,250 2014-09-26 2014-09-26 55221220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 PAAFTESIA MUAJI SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 14,396,850 2014-09-26 2014-09-26 55321220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 INVALIDE,TE VERBER,PARA-TETRAPLEGJIKE SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 1,500 2014-09-26 2014-09-26 55421220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 P.USHQIMOR (V KOLLANI) MUAJI SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Korçe 4,500 2014-09-26 2014-09-26 55521220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 P.USHQIMOR (T ZEQO) MUAJI SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) ''EXPO VISION ALBANIA'' SHPK Korçe 140,400 2014-09-24 2014-09-25 54921220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE FAT 290DT 28.08.2014 BOTIM I REVISTES"KORCA QYTETI IM"
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 1,523,100 2014-09-24 2014-09-24 55121220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE 2122001 NDIHMA EKONOMIKE GUSHT
  Bashkia Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 2,241,160 2014-09-24 2014-09-24 55021220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE 2122001 NDIHMA EKONOMIKE GUSHT