Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Korce (1515) All All 1,379,426,754.00 713 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 10,384 2014-10-22 2014-10-23 61221220012014 Sherbime telefonike BASHKIA KORCE TELEFON SHTATOR NR.KLIENTI 310001771285
  Bashkia Korce (1515) PACILI Korçe 400,133 2014-10-22 2014-10-23 61421220012014 Karburant dhe vaj BASHKIA KORCE BENZINE FAT.34 DT 01.10.14
  Bashkia Korce (1515) LORENC MITRE Korçe 25,000 2014-10-22 2014-10-23 61521220012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes BASHKIA KORCE RIPARIM FOTOKOPJE & PAJISJE TE NDRYSHME FAT.44 DT 02.10.14
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 24,248 2014-10-17 2014-10-20 61121220012014 Elektricitet 2122001 BASHKIA KORCE KL KR0A060002121263,KR0A06006602885,KR0A060036028903,KR0A060008028943 FAT 616335644,616746127,616746123,616335653 ENERGJI SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 13,985 2014-10-17 2014-10-20 60721220012014 Sherbime telefonike BASHKIA KORCE KL 310001775728 FAT 718597995 DT 30.09.2014 TELEFON SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Korçe 10,074 2014-10-17 2014-10-20 60921220012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE FAT 118503739 DT 13.10.2014 TAKSE VJETORE MJETI
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 64,346 2014-10-17 2014-10-20 61021220012014 Elektricitet 2122001 BASHKIA KORCE KL KR0A060010028795,KR0A060026028824,KR0A06005028944,KR0A060002123287,KR0A060073028792 ENERGJI SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Korçe 1,960 2014-10-17 2014-10-20 60821220012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE FAT 303 DT 13.10.2014 KONTROLL TEKNIK MJETI
  Bashkia Korce (1515) UNION BANK SHA Korçe 2,500 2014-10-16 2014-10-17 59421220012014 Udhetim i brendshem BASHKIA KORCE 2122001 DIETA GUSHT-SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korçe 11,905,904 2014-10-16 2014-10-17 60421220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE FAT 130 DT 10.10.2014 RIKONST SHESHI TEK TEATRI
  Bashkia Korce (1515) E SECURITY Korçe 256,290 2014-10-16 2014-10-17 59621220012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA KORCE FAT 399 DT 30.09.2014 ROJE OBJEKTI
  Bashkia Korce (1515) HROMODHOMIA ALBANIA Korçe 570,000 2014-10-16 2014-10-17 60521220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE FAT 32 DT 29.08.2014 VIJEZIM I RRUGEVE
  Bashkia Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 6,640 2014-10-16 2014-10-17 59521220012014 Udhetim i brendshem BASHKIA KORCE 2122001 DIETA GUSHT-SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 96,590 2014-10-16 2014-10-17 59321220012014 Udhetim i brendshem BASHKIA KORCE 2122001 DIETA GUSHT-SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) XHENGO SHPK Korçe 3,081,842 2014-10-16 2014-10-17 59221220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE FAT 43 DT 30.09.2014 RIKON SHK MESONJETORJA E PARE
  Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korçe 3,920,253 2014-10-16 2014-10-17 60321220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE FAT 129 DT 10.10.2014 RIKONSTRUKSION PARKU RINIA
  Bashkia Korce (1515) XHENGO SHPK Korçe 4,819,852 2014-10-16 2014-10-17 59121220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KORCE FAT 42 DT 30.09.2014 TERENE SPORTIVE NE SHKOLLAT
  Bashkia Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 64,342 2014-10-16 2014-10-16 59721220012014 Uje BASHKIA KORCE KL 750534,752613,750424,751954,752786,750552,750539,752593,750144 UJE SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) MISIONI EMANUEL Korçe 133,610 2014-10-14 2014-10-15 58721220012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese BASHKIA KORCE ZBATIM PROJEKTI FAT 23, 24 DT 3.10.2014
  Bashkia Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 10,000 2014-10-14 2014-10-15 59021220012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA KORCE TATIM QERA OBJEKTI