Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Korce (1515) All All 1,379,426,754.00 713 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korçe 31,958,828 2014-11-25 2014-11-26 69021220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE RIKONSTRUKSION PARKU RINIA FAT.154DATE 21.11.2014
  Bashkia Korce (1515) HROMODHOMIA ALBANIA Korçe 285,000 2014-11-25 2014-11-26 68821220012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KORCE VIJEZIMI I RRUGEVE FAT.32 DATE 29.08.2014
  Bashkia Korce (1515) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Korçe 12,089 2014-11-25 2014-11-26 69421220012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE TVMP DHE GJOBA MJETI FAT.118595390 DATE 18.11.2014
  Bashkia Korce (1515) JOSIF DELIU Korçe 300,000 2014-11-25 2014-11-26 68721220012014 Karburant dhe vaj BASHKIA KORCE KARBURANT FAT.196 DATE 20.10.2014
  Bashkia Korce (1515) MISIONI EMANUEL Korçe 73,250 2014-11-25 2014-11-26 69121220012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese BASHKIA KORCE ZBATIM PROJ FUQIZ FEMIJ ROME,QENDRA DITORE PER MOSH E TRETE FAT'27 DATE 11.11.2014
  Bashkia Korce (1515) E SECURITY Korçe 256,290 2014-11-25 2014-11-26 68621220012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA KORCE RUAJTJE OBJEKTI TETOR FAT.411 DATE 31.10.2014
  Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korçe 32,288,582 2014-11-25 2014-11-26 68921220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE RIKONSTRUKSION SHESHI DHE RRUGICAT TEK KULLA PANORAMA .SHESHI TEK TEATRI FAT 155 DATE 21.11.2014
  Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 25,650 2014-11-21 2014-11-24 68421220012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BASHKIA KORCE LETER FORMAT FAT 926 DATE 13.11.2014
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 3,600 2014-11-21 2014-11-24 68021220012014 Sherbime te tjera 2122001 BASHKIA KORCE TARIFE PER MARJEN E MIRATIMIT PER LEJE ZHVILIMMORE PER OBJEK.E QENDRES PER RUAJTJEN DHE PROMOVIMIN E KULTURES FAT.105 DATE 31.10.2014
  Bashkia Korce (1515) KOTTI Korçe 58,320 2014-11-21 2014-11-24 68521220012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BASHKIA KORCE BLLOQE ADMINISTRATIVE, BILETA PARKIMI FAT.259 DATE 10.11.2014
  Bashkia Korce (1515) XHENGO SHPK Korçe 4,095,883 2014-11-20 2014-11-21 67921220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE RIKONS.SHKOLLA 9-VJECARE "MESONJETORJA E PARE" FAT.52 DT 31.10.14
  Bashkia Korce (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 7,217,100 2014-11-20 2014-11-20 68121220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE (2122001) INVALIDE MUAJI TETOR
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 1,525,100 2014-11-20 2014-11-20 68321220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE (2122001) ND.EKONOMIKE MUAJI TETOR
  Bashkia Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 11,994 2014-11-19 2014-11-20 67721220012014 Sherbime telefonike BASHKIA KORCE TELEFON TETOR NR.KLIENTI 310001771285
  Bashkia Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 2,267,760 2014-11-20 2014-11-20 68221220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE (2122001) ND.EKONOMIKE MUAJI TETOR
  Bashkia Korce (1515) SPIRO LEFTER ZGURI Korçe 15,000 2014-11-18 2014-11-19 67021220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE NJOFTIM NE RTV FAT.299 DT 12.10.14
  Bashkia Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 432,735 2014-11-18 2014-11-19 66321220012014 Shpenzime gjyqesore BASHKIA KORCE 2122001 ZBATIM VENDIM GJYQI NR.2250 DT 30.10.13 & NR.123 DT 27.03.14 PER VANGJUSH JANAQI
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 32,390 2014-11-18 2014-11-19 67421220012014 Elektricitet 2122001 BASHKIA KORCE ENERGJI TETOR KR0A060008028943 FAT.616984590
  Bashkia Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 18,930 2014-11-18 2014-11-19 66921220012014 Sherbime telefonike BASHKIA KORCE TELEFON TETOR NR.KLIENTI 310001775728
  Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korçe 13,787,367 2014-11-18 2014-11-19 67621220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE RIKONS.I PARKUT RINIA FAT.153 DT 14.11.14