Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Korce (1515) All All 1,379,426,754.00 713 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Korce (1515) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Korçe 4,500 2014-12-23 2014-12-23 78821220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 PENSION USHQIMOR
  Bashkia Korce (1515) KORCA GAS Korçe 399,793 2014-12-19 2014-12-23 1321220012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA KORCE LIKUJDIM GAZ I LENGSHEM FAT 160 DATE 05.12.2014
  Bashkia Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 3,300 2014-12-22 2014-12-23 77821220012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA KORCE SHERBIM POSTAR LIK FAT NR.953;1160;1320 DT.30.09.2014-30.11.2014
  Bashkia Korce (1515) "LEKA" Korçe 190,800 2014-12-22 2014-12-23 78021220012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore BASHKIA KORCE MEREMETIME TE NDRYSHME LIK FAT NR.31 DT.12.11.2014
  Bashkia Korce (1515) E SECURITY Korçe 256,290 2014-12-22 2014-12-23 78221220012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA KORCE ROJE OBJEKTI NENTOR 2014 LIK FAT NR.423 DT.30.11.2014
  Bashkia Korce (1515) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Korçe 16,229,550 2014-12-23 2014-12-23 78521220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 PAAFTESI MUAJI DHJETOR
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 1,500 2014-12-23 2014-12-23 78721220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 PENSION USHQIMOR
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 1,500 2014-12-19 2014-12-19 77521220012014 Sherbimet bankare BASHKIA KORCE KOMISION BANKAR PER PAGESE PRINCIPIALI TE KREDISE NDERTIMI I BANESAVE PER QELLIM SOCIAL
  Bashkia Korce (1515) XHENGO SHPK Korçe 21,191,403 2014-12-18 2014-12-19 76921220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE RIKONSTRUKSION I SHKALLEVE DHE VARREZAVE TE DESHMOREVE FAT 71 DATE 11.12.2014, FAT 72 DATE 15.12.2014
  Bashkia Korce (1515) ZERIN ZHGABA Korçe 21,000 2014-12-18 2014-12-19 77421220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre BASHKIA KORCE PAJISJE ZYRE KARRIGE FAT 12 DATE 27.11.2014
  Bashkia Korce (1515) MENI Korçe 15,327,232 2014-12-17 2014-12-18 76821220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE QENDRA PER MBROJTJEN DHE PROMOVIMIN E KULTURES FAT 41 DATE 10.12.2014
  Bashkia Korce (1515) DATECH Korçe 240,000 2014-12-17 2014-12-18 76721220012014 Sherbime te tjera BASHKIA KORCE SHERBIME MIREMBAJTJE PROGRAMI I MENAXH. TE TAKSAVE KESTI II FAT 112 DATE 10.12.2014
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 4,772,313 2014-12-18 2014-12-18 77021220012014 Te dala, hua te tjera afatgjate nga sistemi bankar BASHKIA KORCE PAGESE PRINCIPIALI TE KREDISE PROJK.NDERTIMI I BANESAVE ME QELLIM SOCIAL TE FINANCUAR NGA CEB DEPOZITE QEVERIE AL8910111008000000002111001E
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 112,246 2014-12-17 2014-12-17 77221220012014 Elektricitet 2122001 BASHKIA KORCE ENERGJI NENTOR KR0A060002121263, KR0A060066028885, KR0A060008028943, KR0A060005028944, KR0A060036028903, NR.FAT 618653306, 618653426, 618653313, 619120347, 619120441
  Bashkia Korce (1515) XHENGO SHPK Korçe 10,340,749 2014-12-16 2014-12-17 76421220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KORCE TERENE SPORTIVE NE 4SHKOLLA DEMOGRACIA, S.GURRA, N.VEQILHARXHI, KOMPLEKSI SHKOLLOR RRUGA AJET GJINDOLLI FAT 70 DATE 11.12.2014
  Bashkia Korce (1515) XHENGO SHPK Korçe 20,837,547 2014-12-16 2014-12-17 76221220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KORCE RIKONSTRUKSION SHKOLLA 9 VJECARE MESONJETORJA E PARE FAT 69 DATE 11.12.2014
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 139,442 2014-12-17 2014-12-17 77121220012014 Elektricitet 2122001 BASHKIA KORCE ENERGJI NENTOR KR0A060010028795, KR0A60026028824, KR0A0600732028792, KR0A060002123287, NR.FAT 619120355, 618653404, 618653434, 618392070
  Bashkia Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 9,612 2014-12-16 2014-12-17 76521220012014 Sherbime telefonike BASHKIA KORCE TELEFON KLIENTI 310001771285 SERI 718896868
  Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korçe 25,707,370 2014-12-15 2014-12-16 75021220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - objekte me vlere historike BASHKIA KORCE RESTAURIMI I PAZARIT TE VJETER FAT 173 DATE 10.12.2014
  Bashkia Korce (1515) XHENGO SHPK Korçe 4,370,000 2014-12-15 2014-12-16 76021220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA KORCE RIKONSTRUKSION I SHKOLLES MESONJETORJA E PARE FAT 61 DATE 30.11.2014