Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Korce (1515) All All 1,379,426,754.00 713 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 58,836 2014-12-03 2014-12-03 70921220012014 Shtesa page te tjera BASHKIA KORCE 2122001 PAGA NENTOR 2014
  Bashkia Korce (1515) UNION BANK SHA Korçe 43,150 2014-12-03 2014-12-03 70621220012014 Shtese page per funksionin BASHKIA KORCE 2122001 PAGA NENTOR 2014
  Bashkia Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 42,721 2014-12-03 2014-12-03 70721220012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE 2122001 PAGA NENTOR 2014
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 4,055,966 2014-12-03 2014-12-03 70521220012014 Shtesa page te tjera BASHKIA KORCE 2122001 PAGA NENTOR 2014
  Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korçe 34,754,851 2014-12-02 2014-12-03 70321220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE RIKONSTRUK.SHESHI DHE RRUGICAT TE KULLA, SHESHI TEK TEATRI FAT.170 DATE 01.12.2014
  Bashkia Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 40,663 2014-12-03 2014-12-03 70821220012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE 2122001 PAGA NENTOR 2014
  Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korçe 60,196,052 2014-12-02 2014-12-03 70421220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE RIKONSTRUK PARKU RINIA FAT.169 DATE 01.12.2014
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 77,293 2014-12-03 2014-12-03 71021220012014 Te tjera transferta tek individet BASHKIA KORCE 2122001 PUNONJES NE LISTE PRITJESH
  Bashkia Korce (1515) "B.I.D. KORCA" Korçe 247,801 2014-12-02 2014-12-03 70221220012014 Te tjera transferime korrente BASHKIA KORCE THIM TE ORGANIZATA JOFITIMPRURESE
  Bashkia Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 18,000 2014-12-01 2014-12-02 70021220012014 Shpenzime per honorare BASHKIA KORCE TATIM NE BURIM
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 45,000 2014-12-01 2014-12-02 69821220012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA KORCE 2122001 QERA AMBIENT TETOR
  Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 45,000 2014-12-01 2014-12-02 69721220012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA KORCE 2122001 QERA AMBIENT TETOR
  Bashkia Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 10,000 2014-12-01 2014-12-02 70121220012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA KORCE TATIM NE BURIM
  Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 162,000 2014-12-01 2014-12-02 69921220012014 Shpenzime per honorare BASHKIA KORCE 2122001 PAGESE SHERBIMIT SOCIAL PROJEKTI QENDR.KOMUNITATRE PER TE MOSHUARIT
  Bashkia Korce (1515) SHQIPTARJA.COM Korçe 20,000 2014-11-27 2014-12-01 69521220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCENJOFTIM PUBLIKIMI FAT.671 DATE 08.11.2014
  Bashkia Korce (1515) KORCA GAS Korçe 799,995 2014-11-26 2014-11-27 1121220012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA KORCE GAZ I LENGSHEM FAT.134 DATE 21.11.2014
  Bashkia Korce (1515) JOSIF DELIU Korçe 249,997 2014-11-26 2014-11-27 1221220012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA KORCE KARBURANT NAFTE FAT 238 DATE 21.11.2014
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 2,427,260 2014-11-27 2014-11-27 69621220012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA KORCE PER BOLLES&WILLSON IBAN DE54400501500000102392 SPARKASSE MUNSTERLAND-OST SWIFT-BIC WELADED1MST FAT 1DATE 13.10.2014
  Bashkia Korce (1515) MISIONI EMANUEL Korçe 131,135 2014-11-25 2014-11-26 69221220012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese BASHKIA KORCE ZBATIM PROJ FUQIZ FEMIJ ROME,QENDRA DITORE PER MOSH E TRETE FAT'26 DATE 11.11.2014
  Bashkia Korce (1515) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Korçe 4,690 2014-11-25 2014-11-26 69321220012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE SHERBIM KONTROLLI MJETI FAT 353 DATE 19.11.201