Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Korce (1515) All All 1,379,426,754.00 713 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 45,000 2014-10-14 2014-10-15 58921220012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA KORCE 2122001 QERA OBJEKTI MUAJI SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 45,000 2014-10-14 2014-10-15 58821220012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA KORCE 2122001 QERA OBJEKTI MUAJI SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) ZERIN ZHGABA Korçe 43,000 2014-10-10 2014-10-13 58521220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre BASHKIA KORCE FAT 7 DT 19.09.2014 PAISJE ZYRE (KARIGE)
  Bashkia Korce (1515) ARBEN MUHAMER SHURDHO Korçe 37,200 2014-10-09 2014-10-10 58621220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre BASHKIA KORCE FAT 13 DT 19.09.2014 PAISJE ZYRE (GRILA)
  Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 362,250 2014-10-09 2014-10-10 58321220012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE 2122001 KESHILLTARE MUAJI SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) KOTTI Korçe 135,360 2014-10-09 2014-10-10 58221220012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BASHKIA KORCE FAT 221 DT 30.09.2014 BLLOQE ADMINISTRATIVE
  Bashkia Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 40,250 2014-10-09 2014-10-10 58421220012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE TATIM NE BURIM
  Bashkia Korce (1515) PROMO PRINT Korçe 8,280 2014-10-08 2014-10-09 57821220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE FAT 122 DT 19.09.2014 PRINTIM MATERIALE PROMOCIONALE
  Bashkia Korce (1515) JOKLEN & CO Korçe 32,280 2014-10-08 2014-10-09 57721220012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA KORCE FAT 19,30 DT 25.09.2014 VLERESIM I NDIKIMIT MJEDISOR
  Bashkia Korce (1515) VOSKOPI SHPK Korçe 26,425 2014-10-08 2014-10-09 58021220012014 Sherbime telefonike BASHKIA KORCE FAT 156 DT 30.09.2014 SHERBIM INTERNETI SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 28,164 2014-10-08 2014-10-09 57921220012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA KORCE FAT 900 DT 30.09.2014 SHERBIME POSTARE
  Bashkia Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 4,436 2014-10-07 2014-10-08 57121220012014 Shtesa page te tjera BASHKIA KORCE TATIM NE BURIM
  Bashkia Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 595,000 2014-10-07 2014-10-08 57521220012014 Te tjera transferime korrente BASHKIA KORCE FAT 372, 373 DT 16.09.2014 PAGESE SI AGJENT TATIMOR
  Bashkia Korce (1515) KORSEL SHPK Korçe 225,493 2014-10-07 2014-10-08 57421220012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA KORCE FAT 52 DT 3.10.2014 MIREMBAJTJE VAREZA SHTATOR
  Bashkia Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 2,389,669 2014-10-08 2014-10-08 58121220012014 Te dala, hua te tjera afatgjate nga sistemi bankar BASHKIA KORCE PAGESE PRINC+INTERESI KESTI XVII DISB I,KESTI IX DISB III
  Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 3,500 2014-10-07 2014-10-08 57221220012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE FAT 5934 DT 30.09.2014 TARIFE SHERBIMI NR PASURISE 1/44
  Bashkia Korce (1515) MOND OFFICE. Korçe 19,380 2014-10-07 2014-10-08 57321220012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BASHKIA KORCE FAT 6362 DT 9.09.2014 BOJE PRINTERI
  Bashkia Korce (1515) PANAJOT SPIRO PILANI Korçe 17,999 2014-10-07 2014-10-08 57621220012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA KORCE FAT 161 DT 15.09.2014 VLERESIM I NDIKIMIT MJEDISOR
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 39,924 2014-10-07 2014-10-08 57021220012014 Shtesa page te tjera BASHKIA KORCE 2122001 PAGESE PER LEJE TE ZAKONSHME
  Bashkia Korce (1515) ORTAKERIA KORCA Korçe 545,400 2014-10-07 2014-10-08 57321220012014 Subvencione per diference cmimi per transportin urban te autobuzave BASHKIA KORCE FAT 107 DT 1.10.2014 SHERBIMI URBAN