Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Korce (1515) All All 1,379,426,754.00 713 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korçe 20,367,640 2014-11-18 2014-11-19 67521220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE RIKONS.SHESHI DHE RRUGICAT TEK KULLA PANORAMA,SHESHI TEK TEATRI FAT.152 DT 14.11.14
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 100,677 2014-11-18 2014-11-19 67221220012014 Elektricitet 2122001 BASHKIA KORCE ENERGJI TETOR KR0A060010028795,KR0A060005028944,KR0A060036028903,KR0A060026028824 FAT.617930734,617933726,617933855,617288508
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 26,815 2014-11-18 2014-11-19 67321220012014 Elektricitet 2122001 BASHKIA KORCE ENERGJI TETOR KR0A060073028792,KR0A060002123287,KR0A060002121263,KR0A060066028885 FAT.616984639,617254835,617288487,617288523
  Bashkia Korce (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 24,400 2014-11-14 2014-11-17 66121220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE MATERIALE PROMOCIONALE FAT.85 DT 20.10.14
  Bashkia Korce (1515) PROMO PRINT Korçe 17,856 2014-11-14 2014-11-17 66221220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE SHERBIME PRINTIMI FAT.137 DT 14.10.14
  Bashkia Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 408,000 2014-11-12 2014-11-13 66021220012014 Te tjera transferime korrente BASHKIA KORCE TRANSFERTE SI AGJENT TATIMOR FAT.385 DT 10.10.14 FAT.386 DT 16.10.14
  Bashkia Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 61,454 2014-11-11 2014-11-12 659821220012014 Uje BASHKIA KORCE UJE TETOR NR.KLIENTI 750534,752613,750424,751954,750552,752786,750539,752593,750144 FAT.3273231,3270648,3290608,3281337,3291607,328905,3270583,3276104,3290337
  Bashkia Korce (1515) PANORAMA GROUP Korçe 36,000 2014-11-11 2014-11-12 65821220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE BOTIM NJOFTIMI NE GAZETE FAT.1650,1651 DT 09.10.14
  Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 362,250 2014-11-10 2014-11-11 64821220012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE 2122001 KESHILLTARET MUAJI TETOR
  Bashkia Korce (1515) KORSEL SHPK Korçe 4,012,631 2014-11-10 2014-11-11 65421220012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA KORCE PASTRIM QYTETI FAT.61 & 66 DT 31.12.2013
  Bashkia Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 34,836 2014-11-10 2014-11-11 65021220012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA KORCE POSTARE FAT.1126 DT 31.10.14
  Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korçe 11,849,639 2014-11-10 2014-11-11 65721220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE RIKONS. I PUNIMEVE TEK PARKU RINIA FAT.148 DT 04.11.14
  Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korçe 17,156,556 2014-11-10 2014-11-11 65621220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE RIKONS. I PUNIMEVE TEK SHESHI DHE RRUGICAT TEK KULLA PANORAMA, SHESHI TEK TEATRI FAT.149 DT 04.11.14
  Bashkia Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 20,000 2014-11-10 2014-11-11 65221220012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE GJOBE PER DEKLARIM TE VONUAR PERIUDHA MARS & KORRIK 2014
  Bashkia Korce (1515) VOSKOPI SHPK Korçe 26,425 2014-11-10 2014-11-11 65121220012014 Sherbime telefonike BASHKIA KORCE SHERBIM INTERNETI FAT.168 DT 31.10.14
  Bashkia Korce (1515) NIKA Korçe 4,180,000 2014-11-10 2014-11-11 65521220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE RIKONS. I SHESHIT PARA KATEDRALES FAT.200 DT 01.11.12
  Bashkia Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 40,250 2014-11-10 2014-11-11 64921220012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE TATIM NE BURIM KESHILLTARET
  Bashkia Korce (1515) ORTAKERIA KORCA Korçe 545,310 2014-11-06 2014-11-07 64721220012014 Subvencione per diference cmimi per transportin urban te autobuzave BASHKIA KORCE SHERBIM URBAN FAT.119 DT 03.11.14
  Bashkia Korce (1515) NIKA Korçe 4,750,000 2014-11-04 2014-11-05 64521220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE RIKONS. I SHESHIT PARA KATEDRALES FAT.200 DT 01.11.2012
  Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 12,500 2014-11-04 2014-11-05 64621220012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE TARIFE SHERBIMI KERK.REGJISTRIMI NR.7229,7220 DT 03.11.14 NR.PASURISE 8/226 & 8/530