Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Korce (1515) All All 1,379,426,754.00 713 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 2,720 2014-09-17 2014-09-18 53121220012014. Elektricitet 2122001 KL KR0A060516626432,KR0A060516626431,KR0A060516626430,KR0A060516626429,KR0A060516626425,KR0A060516626428,KR0A060516626422,KR0A060516626427 ENERGJI MARS BASHKIA KORCE
  Bashkia Korce (1515) JOSIF DELIU Korçe 549,033 2014-09-16 2014-09-17 921220012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA KORCE FAT 155 DT 04.09.2014 BLERJE NAFTE
  Bashkia Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 1,042,232 2014-09-12 2014-09-15 52121220012014 Te tjera transferime korrente BASHKIA KORCE KONTRIBUT PER VITN 2014 SIPAS KONTRATES
  Bashkia Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 2,261,960 2014-09-12 2014-09-12 52721220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE (2122001) ND.EKONOMIKE MUAJI KORRIK
  Bashkia Korce (1515) "LEKA" Korçe 170,511 2014-09-11 2014-09-12 51921220012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA KORCE LIKUJDIM 5% GARANCI OBJEKTI: RIKONS.I GODINES SE TEATRIT A.Z.CAJUPI & RIKONS.BIBLIOTEKA E FEMIJEVE
  Bashkia Korce (1515) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUJTSHME Korçe 20,250 2014-09-11 2014-09-12 52021220012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE TARIFE SHERBIMI FAT.4990,4992,4993,4991,4989 DT 08.09.14
  Bashkia Korce (1515) VOSKOPI SHPK Korçe 52,850 2014-09-10 2014-09-11 51821220012014 Sherbime telefonike BASHKIA KORCE SHERBIM INTERNETI KORRIK-GUSHT FAT.146 DT 31.08.14
  Bashkia Korce (1515) JOSIF DELIU Korçe 100,374 2014-09-09 2014-09-10 51521220012014 Karburant dhe vaj BASHKIA KORCE NAFTE FAT.151 DT 28.08.14
  Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 54,588 2014-09-09 2014-09-10 51421220012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA KORCE MATERIALE PASTRIMI FAT.630,631 DT 26.08.14
  Bashkia Korce (1515) PACILI Korçe 382,707 2014-09-09 2014-09-10 51621220012014 Karburant dhe vaj BASHKIA KORCE BENZINE FAT.13 DT 28.08.14
  Bashkia Korce (1515) SOTIRAQ LLAMBI PLASARI Korçe 312,000 2014-09-09 2014-09-10 51721220012014 Karburant dhe vaj BASHKIA KORCE VAJ, PJESE KEMBIMI, MIREMBAJTJE MJETI FAT.857,858/1,859,861,862,863 DT 08.08.14
  Bashkia Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 829,985 2014-09-08 2014-09-09 51021220012014 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar BASHKIA KORCE PAGESE PRINCIPALI & INTERESI K.XIV DISB II
  Bashkia Korce (1515) ALMIR EQEREM SPAHIU Korçe 32,000 2014-09-08 2014-09-09 51221220012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA KORCE BLERJE FISHEKZJARRE FAT.22 DT 15.08.14
  Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 85,600 2014-09-08 2014-09-09 50121220012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BASHKIA KORCE KANCELARI,LETER FAT.365 DT 22.05.14 FAT.495 DT 30.06.14 (DIFERENCE) FAT.495 DT 07.08.14 (PJESORE)
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 77,293 2014-09-08 2014-09-09 49921220012014 Te tjera transferta tek individet BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE PER PUNONJES NE LISTE PRITJE
  Bashkia Korce (1515) FORUM-EVENTS Korçe 952,800 2014-09-08 2014-09-09 51121220012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA KORCE MATERIALE & PAJISJE ME QERA URDH.PROK.33 & SHOW ME LASER URDH.PROK.34 FAT.44 & 45 DT 11.08.14 & 12.08.14
  Bashkia Korce (1515) KORSEL SHPK Korçe 251,808 2014-09-08 2014-09-09 50321220012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA KORCE MIREMBAJTJE VARREZA FAT.39 DT 07.08.14
  Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 362,250 2014-09-08 2014-09-09 50821220012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE (2122001) KESHILLTARET MUAJI GUSHT
  Bashkia Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korçe 718,182 2014-09-08 2014-09-09 50421220012014 Te tjera transferime korrente BASHKIA KORCE PAGESE PER AGJENT TATIMOR FAT.359 DT 10.08.14 FAT.360 DT 18.08.14 FAT.361 DT 20.08.14
  Bashkia Korce (1515) ORTAKERIA KORCA Korçe 545,490 2014-09-08 2014-09-09 50221220012014 Subvencione per diference cmimi per transportin urban te autobuzave BASHKIA KORCE SHERBIMI URBAN GUSHT FAT.95 DT 01.09.14