Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Korce (1515) All All 1,379,426,754.00 713 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Korce (1515) E SECURITY Korçe 256,290 2014-09-08 2014-09-09 50721220012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA KORCE RUAJTJE OBJEKTI FAT.388 DT 31.08.14
  Bashkia Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 40,250 2014-09-08 2014-09-09 50921220012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE TATIM NE BURIM
  Bashkia Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 27,576 2014-09-08 2014-09-09 50621220012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA KORCE POSTARE FAT.784 DT 31.08.14
  Bashkia Korce (1515) KORSEL SHPK Korçe 4,000,000 2014-09-08 2014-09-09 51321220012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA KORCE PASTRIM QYTETI FAT.54 DT 27.11.13
  Bashkia Korce (1515) MOND OFFICE. Korçe 56,920 2014-09-05 2014-09-08 50021220012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BASHKIA KORCE BOJE PRINTERI FAT.6214 DT 02.06.14
  Bashkia Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 35,963 2014-09-03 2014-09-03 49621220012014 Shtese page per funksionin BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI GUSHT
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 228,952 2014-09-03 2014-09-03 49521220012014 Paga baze BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI GUSHT
  Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korçe 22,393,351 2014-09-01 2014-09-02 49121220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE RIKONSTRUKSION PARKU RINIA FAT.110 DT 28.08.2014
  Bashkia Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 42,285 2014-09-02 2014-09-02 49421220012014 Paga baze BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI GUSHT
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 86,026 2014-09-02 2014-09-02 49721220012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI GUSHT
  Bashkia Korce (1515) UNION BANK SHA Korçe 42,710 2014-09-02 2014-09-02 49321220012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI GUSHT
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 4,254,215 2014-09-02 2014-09-02 49221220012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI GUSHT
  Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korçe 29,442,544 2014-09-01 2014-09-02 49021220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE RIKONSTRUKSION SHESHI DHE RRUGUCAT TEK KULLA PANORAMA,SHESHI TEK TEATRI FAT.111 DT 28.08.14
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 1,543,000 2014-08-29 2014-08-29 48921220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE (2122001) ND.EKONOMIKE MUAJI KORRIK (PJESORE)
  Bashkia Korce (1515) TP DEVELOPMENT GROUP Korçe 1,591,200 2014-08-27 2014-08-28 48821220012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA KORCE STUDIM HARTIM I INDIKATOREVE PER MONITORIMIN E KOMPONENTEVE TE MJEDISIT FAT.15/1 DT 04.08.14
  Bashkia Korce (1515) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Korçe 1,750 2014-08-22 2014-08-25 48721220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE ZBATIM V.GJYQI NR 41-2013-1094
  Bashkia Korce (1515) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Korçe 15,234,875 2014-08-22 2014-08-22 48321220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 PAAFTESIA GUSHT
  Bashkia Korce (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 14,749,950 2014-08-22 2014-08-22 48421220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 INVALIDE,TE VERBER,PARA-TETRAPLEGJIKE GUSHT
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 2,500 2014-08-22 2014-08-22 48521220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 NDALESE P USHQIMOR(V KOLLANI, T ZEQO0
  Bashkia Korce (1515) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Korçe 4,500 2014-08-22 2014-08-22 48621220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 NDALESE P USHQIMOR( T ZEQO)