Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Korce (1515) All All 1,379,426,754.00 713 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 782 2014-09-23 2014-09-24 54821220012014 Elektricitet 2122001 FAT 97 DT 18.09.2014,KL KR0A060516626066,KR0A060516626391 ENERGJI GUSHT
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 36,193 2014-09-18 2014-09-19 54621220012014 Elektricitet 2122001 KL KR0A06002121263,KR0A06006602885,KR0A060036028903,KR0A060112028114,KR0A060008028943 ENERGJI GUSHT BASHKIA KORCE
  Bashkia Korce (1515) KOTTI Korçe 48,120 2014-09-18 2014-09-19 54721220012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BASHKIA KORCE FAT 198 DT 18.08.2014 BLLOQE ADMINISTRATIVE
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 57,004 2014-09-18 2014-09-19 54521220012014 Elektricitet 2122001 KL KR0A060010028795,KR0A060026028824,KR0A06005028944,KR0A060002123287,KR0A060073028792 ENERGJI GUSHT BASHKIA KORCE
  Bashkia Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 49,274 2014-09-18 2014-09-19 54421220012014 Sherbime telefonike BASHKIA KORCE KL 310001775728 FAT 718410388 DT 31.08.2014 TELEFON GUSHT
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 2,720 2014-09-17 2014-09-18 53721220012014 Elektricitet 2122001 KL KR0A060516626073,KR0A060516626075,KR0A060516626077,KR0A060516626080,KR0A060516626082,KR0A060516626084,KR0A060516626086,KR0A060516626088 ENERGJI MARS BASHKIA KORCE
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 2,040 2014-09-17 2014-09-18 53521220012014 Elektricitet 2122001 KL KR0A060516626392,KR0A060516626390,KR0A060516626389,KR0A060516626388,KR0A060516626384,KR0A060516626382 ENERGJI MARS BASHKIA KORCE
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 2,720 2014-09-17 2014-09-18 54121220012014 Elektricitet 2122001 KL KR0A060516626365,KR0A060516626352,KR0A060516626350,KR0A060516626349,KR0A060516626348,KR0A060516626345,KR0A060516626055,KR0A060516626056 ENERGJI MARS BASHKIA KORCE
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 2,720 2014-09-17 2014-09-18 54021220012014 Elektricitet 2122001 KL KR0A060516626380,KR0A060516626386,KR0A060516626377,KR0A060516626374,KR0A060516626373,KR0A060516626371,KR0A060516626369,KR0A060516626367 ENERGJI MARS BASHKIA KORCE
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 3,100 2014-09-17 2014-09-18 53921220012014 Elektricitet 2122001 KAMATE FAT 91 DT 16.09.2014 BASHKIA KORCE
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 2,380 2014-09-17 2014-09-18 54221220012014 Elektricitet 2122001 KL KR0A060516626058,KR0A060516626060,KR0A060516626063,KR0A060516626071,KR0A060516626072,KR0A060516626076,KR0A060516626074 ENERGJI MARS BASHKIA KORCE
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 2,720 2014-09-17 2014-09-18 53821220012014 Elektricitet 2122001 KL KR0A060516626078,KR0A060516626081,KR0A060516626083,KR0A060516626085,KR0A060516626087,KR0A060516626089,KR0A060516626090,KR0A060516626091 ENERGJI MARS BASHKIA KORCE
  Bashkia Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 54,881 2014-09-18 2014-09-18 54321220012014 Uje BASHKIA KORCE KL 750534,752613,750424,751954,750552,750539,752593,750144 UJE GUSHT
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 2,720 2014-09-17 2014-09-18 53221220012014 Elektricitet 2122001 KL KR0A060516626424,KR0A060516626423,KR0A060516626421,KR0A060516626420,KR0A060516626419,KR0A060516626418,KR0A060516626417,KR0A060516626416 ENERGJI MARS BASHKIA KORCE
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 2,720 2014-09-17 2014-09-18 53021220012014. Elektricitet 2122001 KL KR0A060516626440,KR0A060516626439,KR0A060516626438,KR0A060516626437,KR0A060516626434,KR0A060516626436,KR0A060516626433,KR0A060516626435 ENERGJI MARS BASHKIA KORCE
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 2,720 2014-09-17 2014-09-18 53321220012014 Elektricitet 2122001 KL KR0A060516626415,KR0A060516626413,KR0A060516626412,KR0A060516626411,KR0A060516626410,KR0A060516626409,KR0A060516626408,KR0A060516626406 ENERGJI MARS BASHKIA KORCE
  Bashkia Korce (1515) KORSEL SHPK Korçe 205,191 2014-09-17 2014-09-18 52921220012014. Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA KORCE FAT 51 DT 9.09.2014 MIREMBAJTJE VARREZA
  Bashkia Korce (1515) BASHKIA KORÇË Korçe 13,243,086 2014-09-17 2014-09-18 52821220012014. Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese BASHKIA KORCE TRANSFERIM FONDI PROJEKTI DEVELOPMENT INTEGRATED TOURISTIC PRODUCT
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 2,720 2014-09-17 2014-09-18 53421220012014 Elektricitet 2122001 KL KR0A060516626404,KR0A060516626402,KR0A060516626400,KR0A060516626398,KR0A060516626396,KR0A060516626395,KR0A060516626394,KR0A060516626393 ENERGJI MARS BASHKIA KORCE
  Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 2,720 2014-09-17 2014-09-18 53621220012014 Elektricitet 2122001 KL KR0A060516626057,KR0A060516626061,KR0A060516626062,KR0A060516626064,KR0A060516626065,KR0A060516626067,KR0A060516626069,KR0A060516626070 ENERGJI MARS BASHKIA KORCE