Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Korce (1515) All All 1,379,426,754.00 713 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 27,900 2014-12-29 2014-12-29 79921220012014 Te tjera transferta tek individet BASHKIA KORCE 2122001 SHPERBLIM PER PENSION PLEQERIE
  Bashkia Korce (1515) MENI Korçe 778,050 2014-12-26 2014-12-29 79721220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore BASHKIA KORC QENDRA PER MBROJTJEN DHE PROMOVIMIN E KULTURES FAT 46 DATE 22.12.2014
  Bashkia Korce (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 885,000 2014-12-29 2014-12-29 80121220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 SHPERBLIM I TE VERBEREVE DHE PARA TETRA PLEGJIKEVE DHJETER 2014
  Bashkia Korce (1515) MISIONI EMANUEL Korçe 16,250 2014-12-24 2014-12-26 79221220012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese BASHKIA KORCE PROJEKT QENDER KOM FEMIJET NE NEJOVE FAT 30 DATE 05.12.2014
  Bashkia Korce (1515) MISIONI EMANUEL Korçe 24,356 2014-12-24 2014-12-26 79121220012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese BASHKIA KORCE PROJK QENDER PER PERSONAT E MOSHES TE VETMUAR FAT 29 DATE 05.12.2014
  Bashkia Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 2,363,260 2014-12-24 2014-12-26 79521220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE 2122001 NDIHME EKONOMIKE DHJETOR 2014
  Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korçe 25,526,882 2014-12-24 2014-12-26 79321220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE RIKONSTRUKSION I PARKUT RINIA FAT 174 DATE 24.12.2014
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 1,674,500 2014-12-24 2014-12-26 79621220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE 2122001 NDIHME EKONOMIKE DHJETOR 2014
  Bashkia Korce (1515) ZISO MIHO MARKO Korçe 30,000 2014-12-24 2014-12-26 79421220012014 Shpenzime per pritje e percjellje BASHKIA KORCE SHPENZIME KOKTEILI DITA NDERKOMBETARE E PAK FAT 35 DATE 02.12.2014
  Bashkia Korce (1515) KLIK EKSPO GROUP Korçe 167,532 2014-12-24 2014-12-26 79021220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE PJESEMARJE NE PANAIRIN NDERKOMBETA TE TURIZMIT FAT 124 DATE 25.11.2014
  Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korçe 51,446,139 2014-12-23 2014-12-24 74621220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE RIKONSTRUKSION SHESHI RRUGICAT TEK KULLA PANORAMA SHESHI TEK TEATRI FAT 171 DATE 09.12.2014
  Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korçe 46,895,522 2014-12-23 2014-12-24 74521220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE RIKONSTRUKSION PARKU RINIA FAT 172 DATA 09.12.2014
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 1,519,100 2014-12-22 2014-12-23 78421220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE NDIHME EKONOMIKE NENTOR 2014
  Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 33,282 2014-12-22 2014-12-23 77921220012014 Kancelari BASHKIA KORCE KANCELARI PER QKR LIK FAT NR.1014 DT.04.12.2014
  Bashkia Korce (1515) HROMODHOMIA ALBANIA Korçe 349,292 2014-12-23 2014-12-23 78921220012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KORCE VIJEZIMI I RRUGEVE FAT 32 DATE 29.08.2014
  Bashkia Korce (1515) JOSIF DELIU Korçe 536,515 2014-12-22 2014-12-23 78121220012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA KORCE KARBURANT LIK PJESOR FAT NR.196 DT.20.10.2014
  Bashkia Korce (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 13,800 2014-12-22 2014-12-23 77721220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE PRINTIME BANERA LIK FAT NR.120 DT.03.12.2014
  Bashkia Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 2,238,460 2014-12-22 2014-12-23 78321220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE NDIHME EKONOMIKE NENTOR 2014
  Bashkia Korce (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 17,496,325 2014-12-23 2014-12-23 78621220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 INVALIDE TE VERBERIT MUAJI DHJETOR DHE ENERGJI E PRAPAMBETUR
  Bashkia Korce (1515) PROMO PRINT Korçe 7,500 2014-12-22 2014-12-23 77621220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE PRINTIME FTESA LIK FAT NR.174 DT.01.12.2014