Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Korce (1515) All All 1,379,426,754.00 713 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 115,718 2014-12-11 2014-12-11 72621220012014 Shtesa page te tjera BASHKIA KORCE PAGESE PER LEJE TE PAKRYER VITI 2014
  Bashkia Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 829,985 2014-12-11 2014-12-11 73721220012014 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar BASHKIA KORCE PAGESE PRINCIPALI & INTERESI K.XV DISB II
  Bashkia Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 12,858 2014-12-11 2014-12-11 72721220012014 Shtesa page te tjera BASHKIA KORCE TATIM NE BURIM
  Bashkia Korce (1515) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Korçe 19,194 2014-12-11 2014-12-11 72421220012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE TVMP DHE GJOBA FAT118624460 DATE 01.12.2014
  Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 81,000 2014-12-11 2014-12-11 73521220012014 Shpenzime per honorare BASHKIA KORCE 2122001 PAGESE PER KRYERJEN E SHERBIMIT SOCIAL PROJEKTI QENDRA KOMUNITARE PER TE MOSHUARIT
  Bashkia Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 10,000 2014-12-11 2014-12-11 73421220012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA KORCE TATIM NE BURIM
  Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 45,000 2014-12-11 2014-12-11 73221220012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA KORCE 2122001 QERA AMBIENTI NENTOR 2014
  Bashkia Korce (1515) PROMO PRINT Korçe 6,584 2014-12-11 2014-12-11 72421220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE SHERBIME PRINTIMI KARTA PENSIONISTI FAT 171 DATE 25.11.2014
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 45,000 2014-12-11 2014-12-11 73321220012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA KORCE 2122001 QERA AMBIENTI NENTOR 2014
  Bashkia Korce (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korçe 8,827,750 2014-12-04 2014-12-09 71321220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 TE VERBERI, PARAPLEGJIKET NENTOR 2014
  Bashkia Korce (1515) KORSEL SHPK Korçe 205,191 2014-12-04 2014-12-09 72121220012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA KORCE MIREMBAJTJE VAREZASH TETOR 2014 FAT68 DATE 18.11.2014
  Bashkia Korce (1515) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Korçe 16,481,100 2014-12-04 2014-12-09 71221220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 PAAFTESI NENTOR 2014
  Bashkia Korce (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 364,890 2014-12-04 2014-12-09 72221220012014 Te tjera transferime korrente BASHKIA KORCE 2122001NDIHME FINANCIARE PER BANESAT E DEMTUARA
  Bashkia Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 1,310,000 2014-12-04 2014-12-05 72021220012014 Grant per femije te lindur BASHKIA KORCE 2122001 SHPERBLIMPER LEJE LINDJE MAJ - QERSHOR 2011
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 257,364 2014-12-03 2014-12-04 71121220012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE 2122001 PAGA NENTOR 2014
  Bashkia Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 40,250 2014-12-03 2014-12-04 71721220012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE 2122001 TATIM NE BURIM
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 1,500 2014-12-03 2014-12-04 71421220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 PENSION USHQIMOR NENTOR VALBONA KOLLANI
  Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 362,250 2014-12-03 2014-12-04 71621220012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE 2122001 KESHILLTARET NENTOR 2014
  Bashkia Korce (1515) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Korçe 4,500 2014-12-03 2014-12-04 71521220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 PENSION USHQIMOR NENTOR TRENDAFILE ZEQO
  Bashkia Korce (1515) ORTAKERIA KORCA Korçe 628,995 2014-12-03 2014-12-04 71921220012014 Subvencione per diference cmimi per transportin urban te autobuzave BASHKIA KORCE SHERBIM URBAN NENTOR FAT 131DATE 01.12.2014