Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gjirokaster (1111) All All 413,426,554.00 381 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 36,048 2014-09-10 2014-09-11 39721150012014 Karburant dhe vaj 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,karburant, kontrate dt 24.04.2014, fatura nr 340 dt 30.07.2014, seria 13716566
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 2,400 2014-09-11 2014-09-11 39821150012014 Posta dhe sherbimi korrier 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , sherbim postar, fat nr 34266 dt 31.08.2014 seria 17318516
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 664,620 2014-09-10 2014-09-11 39321150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,TRAJTIMI I MBETJEVE URBANE, SIT NR 1, FATURA NR 01 DT 25.08.2014, SERIA 13728551, KONTRATE DT 06.04.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) OREA Gjirokaster 222,817 2014-09-10 2014-09-11 39221150012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , CLIRIM GARANCIE 5%, AKT KONTROLL PERFUNDIMTAR DT 05.09.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALPHA BANK -- ALBANIA Gjirokaster 1,961,200 2014-09-10 2014-09-10 39421150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGESE PAAFTESIA GUSHT 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 5,044,175 2014-09-10 2014-09-10 39521150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGESE PAAFTESIA GUSHT 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 5,936,974 2014-08-28 2014-09-03 37121150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , LOTI I II-TE INFRASTRUKTURA RUGORE NE QYTET, SIT NR 1, FATURE NR 2 SERIA 13728552 DT 25.08.2014, KONTRATE DT 06.08.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) BASHKIMI/L Gjirokaster 6,788,044 2014-08-28 2014-09-03 37221150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , LOTI iI-RE- INFRASTRUKTURA RUGORE NE QYTET, SITUACION NR 1, FATURA NR 13 DT 21.08.2014, NR SERIAL 16062005, KONTRATE DT 05.08.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Gjirokaster 20,000 2014-09-01 2014-09-02 378221150012014 Shtese page per funksionin 2115001 BASHKIA GJIROKASTER KREDI BANKARE PAGA GUSHT 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 199,800 2014-09-01 2014-09-02 3811150012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT GUSHT 2014 , LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) ZYRA REGJ.PAS. GJIROKASTER Gjirokaster 2,800 2014-09-01 2014-09-02 38021150012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,TARIFE APLIKIMI PER ZVRPP, NR I KERKESES 1884
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 154,497 2014-09-01 2014-09-02 377221150012014 Paga baze 2115001 BASHKIA GJIROKASTER PAGATGUSHT 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 2,302,881 2014-09-01 2014-09-02 37421150012014 Shtese page per funksionin BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT GUSHT 2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 22,200 2014-09-01 2014-09-02 3821150012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT GUSHT 2014 , LISTE PAGESE, TAB
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 191,558 2014-09-01 2014-09-02 37321150012014 Paga baze BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT GUSHT 2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 135,602 2014-09-01 2014-09-02 37621150012014 Paga baze BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT GUSHT 2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 86,027 2014-09-01 2014-09-02 37521150012014 Paga baze BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT GUSHT 2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) BASHKIMI/L Gjirokaster 1,194,692 2014-08-20 2014-09-01 36221150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , NDERTIMI I URES UNAZA GERHOT, SIT PERF, P.V KOLAUDIMI, PV DOREZIMI, FATURA NR 10 DT 21.07.2014, SERIA 16062052
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 51,114 2014-08-28 2014-09-01 37021150012014 Shpenzime gjyqesore BASHKIA GJIROKASTER 2115001 shpenzime gjyqesore, v.gj nr 21-2011-715 date 01.07.2011 , liste pagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) PROQUAL Gjirokaster 2,143,200 2014-08-20 2014-08-27 36121150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , KOntrate 23.04.2014, blerje kazanesh metalike 1100l per mbetjet urbane, fatura nr 159,170, dt 08.07.2014, 25.07.2014, seria 12754720, 12754731, fh nr 26, 19, dt 08.07.2014, 25.07.2014, pv