Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gjirokaster (1111) All All 413,426,554.00 381 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 143,568 2014-10-20 2014-10-21 44421150012014 Karburant dhe vaj 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,karburant, kontrate dt 24.04.2014, fatura nr 424 dt 29.09.2014, nr serial 15827100, fh nr 40 dt 29.09.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Gjirokaster 56,000 2014-10-20 2014-10-21 43821150012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit BASHKIA GJIROKASTER 2115001 KARTON JESHIL, FATURA NR 221 DT 29.09.2014, SERIA 10163132, UP NR 35 DT25.09.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 3,600 2014-10-20 2014-10-21 44021150012014 Posta dhe sherbimi korrier 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , sherbim postar, fatura 34653 dt 30.09.2014 seria 17855603
  Bashkia Gjirokaster (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 48,060 2014-10-20 2014-10-21 43521150012014 Elektricitet 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime energji elektrike nr fat 616476577.745815.45810
  Bashkia Gjirokaster (1111) DHAME Gjirokaster 42,009 2014-10-20 2014-10-21 437821150012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA GJIROKASTER 2115001 CLIRIM GARANCIE 5% , AKT KONTROLL PERFUNDIMTAR
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 7,560 2014-10-20 2014-10-21 43921150012014 Posta dhe sherbimi korrier 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , sherbim postar , fatura nr 179 dt 30.09.2014 seria 16491569
  Bashkia Gjirokaster (1111) ND.UJESJ-KANAL GJIROKASTER Gjirokaster 14,460 2014-10-20 2014-10-21 43621150012014 Uje 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime uje fat nr 64387 shtator 118766066
  Bashkia Gjirokaster (1111) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Gjirokaster 5,880 2014-10-17 2014-10-20 43421150012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , riparim alpha single, fat tat 695 dt 12.09.2014 seria13768995.up 33 dt 10.9.2014 , pv 33/1 dt 11.09.2014.
  Bashkia Gjirokaster (1111) PROQUAL Gjirokaster 112,800 2014-10-15 2014-10-16 43121150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , KOntrate 23.04.2014, blerje kazanesh metalike 1100l per mbetjet urbane, fatura nr 159,170, dt 08.07.2014, 25.07.2014, seria 12754720, 12754731, fh nr 26, 19, dt 08.07.2014, 25.07.2014, pvi marjes ne dorezim, 5%
  Bashkia Gjirokaster (1111) ERAL CONSTRUCTION COMPANY Gjirokaster 9,476,620 2014-10-14 2014-10-16 43321150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , INFRASTRUKTURA RRUGORE NE QYTET, LOTI I III-TE, SIT NR 2,FATURA NR 46 DT 09.10.2014, SERIA 15752896
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALVI Gjirokaster 10,629 2014-10-15 2014-10-15 43321150012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , 5% GARANCI PUNIMESH , PER OBJEKT lyerje shkollash
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALVI Gjirokaster 56,580 2014-10-15 2014-10-15 433 21150012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , 5% GARANCI PUNIMESH , PER OBJEKT lyerje shkollash
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 5,012,175 2014-10-13 2014-10-14 42921150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGESA PAAFTESIE, SHTATOR 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALPHA BANK -- ALBANIA Gjirokaster 1,873,200 2014-10-13 2014-10-14 4301150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGESA E INVALIDVE SHTATOR 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 22,200 2014-10-08 2014-10-10 42721150012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA GJIROKASTER 2115001 tatim ne burim
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 199,800 2014-10-08 2014-10-10 42621150012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA GJIROKASTER 2115001 pagese keshilltari. liste pagese shtator 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 1,040,500 2014-10-08 2014-10-09 42821150012014 Ndihme ekonomike BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGESA NDIHMES EKONOMIKE GUSHT 2014, PAGESE E INVALIDEVE TE PUNES , LISTE PAGES
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 2,326,689 2014-10-01 2014-10-02 41321150012014 Shtese page dhe page e menjehershme per funksionaret e larte BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT SHTATOR 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Gjirokaster 20,000 2014-10-01 2014-10-02 41721150012014 Shtese page per funksionin BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT SHTATOR 2014, LISTE PAGESE, KREDI BANKARE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 86,027 2014-10-01 2014-10-02 41421150012014 Paga baze BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT SHTATOR 2014, LISTE PAGESE