Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gjirokaster (1111) All All 413,426,554.00 381 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 148,606 2014-12-03 2014-12-03 51521150012014 Karburant dhe vaj 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,KARBURANT, KONTRATE DT 24.04.2014, FATURA NR 502 DT 14.11.2014, FH NR 47 DT 18.11.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) BILIBASHI Gjirokaster 712,717 2014-12-03 2014-12-03 51321150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,RIKONSTRUKSION I SIMBOLEVE TE LUFTES, FATURA NR 2 DT 21.11.2014, SIT PERFUNDIMTAR, AKT DOREZIMI DHE KOLAUDIMI, NR SERIAL 18419002
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 6,390 2014-12-02 2014-12-03 51621150012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA GJIROKASTER 2115001 POSTA FAT TAT 201 SERIA 16491591
  Bashkia Gjirokaster (1111) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Gjirokaster 218,218 2014-12-03 2014-12-03 50721150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , SHETITORJA GJIROKAASTER, PARKU I VIROIT,PEDONALE DHE NDRICIM , KONTRATE DT 08.11.2014, OPONENCE TEKNIKE, MAREVESHJE DT 02.06.2014, FATURA NR 59 DT 25.07.2014, SERIA 12751335, FD NR 27 DT 25.07.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) "DERVENI 1" Gjirokaster 5,515,684 2014-11-27 2014-12-01 50021150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , RRUGA PRANE SHTEPISE SE KADARESE, SITUACION NR 3, KONTRATE DT 09.07.2014, FATURA NR 62 DT 27.11.2014, SERIA 08217929
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 154,497 2014-12-01 2014-12-01 5041150012014 Paga baze BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT DHJETOR 2014 , LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Gjirokaster 20,000 2014-12-01 2014-12-01 50521150012014 Shtese page per funksionin BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , KREDI BANKARE, LISE PAGESA NENTOR 2014, SHKRESA NR 04243 PROT DT 19/02/201
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 135,602 2014-12-01 2014-12-01 5031150012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA GJIROKASTER 2115001 GJ.CIVILE PAGAT DHJETOR 2014 , LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 221,988 2014-12-01 2014-12-01 50121150012014 Paga baze BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT NENTOR 2014 , LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 2,337,206 2014-12-01 2014-12-01 50221150012014 Paga baze BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT NENTOR 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) ERAL CONSTRUCTION COMPANY Gjirokaster 6,617,016 2014-11-26 2014-11-27 49721150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , projekte ne parkun e viroit, sistemim i parkut te viroit, sit nr 3, fatura nr 16 dt 24.11.2014, nr serial 18042866, kontrate dt 22.07.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ERAL CONSTRUCTION COMPANY Gjirokaster 4,227,444 2014-11-26 2014-11-27 49821150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , LOTI I 3-TE INFRASTRUKTURA RUGORE NE QYTET, SIT NR 3, FATURA NR 15 NR SERIAL 18042865, KONTRATE DT 20.08.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) KLIK EKSPO GROUP Gjirokaster 154,000 2014-11-27 2014-11-27 49921150012014 Shpenzime per kuota qe rrjedhin nga detyrimet 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , kuota e pjesmarrjes ne panair fat tat 111 seria 11703790
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 4 2014-11-27 2014-11-27 50021150012014 Sherbime te tjera BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , komision bankar per pagesen e kthyer,fatura nr 4022115001dt 06.10.2014, pagesa e ndihmes ekonomike
  Bashkia Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 105,017 2014-11-25 2014-11-26 12121150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, USHQIME FAT 55/17687610 GH 55 DT 31.10.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) B-93 Gjirokaster 3,621,464 2014-11-24 2014-11-26 49121150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , RIKONSTRUKSION I SHKOLLES SE MESME SII SHAPLLO, KONTRATE DT 07.11.2014, FATURA NR 33 DT 17.11.2014, NR SERIAL 11903383, SIT NR 1
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Gjirokaster 7,222 2014-11-25 2014-11-26 49521150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , BISEDA CELULAR TETOR 2014, ABONENTI FLAMUR BIME KODI 45802
  Bashkia Gjirokaster (1111) "SHTYPSHKRONJA ARGJIRO" Gjirokaster 53,400 2014-11-20 2014-11-21 48921150012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , BOJRA PER PRINTER, KONTRATE DT 10.10.2014, FATURA NR 604 DT 14.11.2014, SERIA 18404546, PV
  Bashkia Gjirokaster (1111) PROQUAL Gjirokaster 976,560 2014-11-20 2014-11-21 49421150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , BLERJE MAKINE TRANSPORTI PER KBANESEN, KONTRATE DT 30.10.2014,. FATURA NR 253 DT 04.11.2014, NR SERIAL 12754864
  Bashkia Gjirokaster (1111) HITO 94 Gjirokaster 4,463,885 2014-11-20 2014-11-21 49221150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive BASHKIA GJIROKASTER 2115001, RIKONSTRUKSION I FUSHES SE VJETER TE SPORTIT, SIT PERFUNDIMTAR, FATURA NR 118 SERIA 66989636 DT 13.11.2014, AKT DOREZ, KOLAUDIMI