Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gjirokaster (1111) All All 413,426,554.00 381 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 207,831 2014-10-01 2014-10-02 41221150012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT SHTATOR 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 135,602 2014-10-01 2014-10-02 41521150012014 Paga baze BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT SHTATOR 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 154,497 2014-10-01 2014-10-02 41621150012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT SHTATOR 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) ERAL CONSTRUCTION COMPANY Gjirokaster 4,339,587 2014-09-26 2014-10-01 41121150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , INFRASTRUKTURA RRUGORE NE QYTET, LOTI I III-TE, SIT NR 1 FATURE NR 29 DT 02.09.2014, SERIA 15752879
  Bashkia Gjirokaster (1111) BILIBASHI Gjirokaster 197,971 2014-09-26 2014-09-26 9921150032014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, materiale pastrimi, up nr 18, fh nr 18, fd nr 7 seria 13715308
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 114,500 2014-09-26 2014-09-26 40921150012014 Udhetim i brendshem BASHKIA GJIROKASTER 2115001 DIETA GUSHT 2014. LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 72,072 2014-09-24 2014-09-26 97 21150032014 Sherbime te tjera
  Bashkia Gjirokaster (1111) ZYRA REGJ.PAS. GJIROKASTER Gjirokaster 800 2014-09-26 2014-09-26 41021150012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , PAGESE TARIFE APLIKIMI ZRPP, KERKESA NR 2083 DT 24.09.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 85,857 2014-09-23 2014-09-25 9221150032014 Elektricitet 2115001 2115003 Q.EKONOMIKE E ARSIMIT ENERGJI ELEKTRIKE KORRIK GUSHT 2014, FAT NR 35860. 45017 . 35943.45030.45029.35861 DT 29.08.2014.16.09.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 31,451 2014-09-23 2014-09-24 91 21150032014 Sherbime telefonike 2115003 Q.EKONOMIKE E ARSIMIT TELEFON GUSHT 2014 KONTRA 2425 DT 16.09.2014 K 2210.3608 K 2539.2548
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 1,040,500 2014-09-22 2014-09-23 40221150012014 Ndihme ekonomike BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGESA NDIHMES EKONOMIKE GUSHT 2014, PAGESE E INVALIDEVE TE PUNES , LISTE PAGES
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Gjirokaster 8,193 2014-09-22 2014-09-23 40721150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , BISEDA CELULAR GUSHT 2014, ABONENTI FLAMUR BIME KODI 45802
  Bashkia Gjirokaster (1111) LIZETA HATIKA Gjirokaster 9,900 2014-09-22 2014-09-23 40121150012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , QEPJE PERPARESE DOKU, UP NR 26 DT 14.07.2014, FATURA NR 1, SERIA 7342851, FH NR 29 DT 29.08.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 161,577 2014-09-17 2014-09-22 40421150012014 Karburant dhe vaj 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime karburanti, kontrate dt 24.04.2014, fatura nr 373 dt 22.08.2014, seria 13716599
  Bashkia Gjirokaster (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 59,244 2014-09-17 2014-09-19 40321150012014 Elektricitet 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime energji elektrike gusht 2014, kontrate nr 44945, 66890,44946
  Bashkia Gjirokaster (1111) ND.UJESJ-KANAL GJIROKASTER Gjirokaster 14,460 2014-09-17 2014-09-19 40521150012014 Uje 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime uje gusht 2014, fature nr 61474, seria 118763153
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 19,283 2014-09-17 2014-09-19 40621150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , telefon fiks gusht 2014, faturat dt 31.08.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ÇAJUPI-HOTEL TURIZMI Gjirokaster 24,000 2014-09-11 2014-09-12 40021150012014 Shpenzime per pritje e percjellje 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , PRITJE PERCJELLJE, FATURA NR 855 DT 03.09.2014, SERIA 15833010
  Bashkia Gjirokaster (1111) "SHTYPSHKRONJA ARGJIRO" Gjirokaster 38,004 2014-09-10 2014-09-11 39621150012014 Kancelari 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,kancelari, fatura nr 426 dt 31.07.2014, seria 11346866, fh nr 32 dt 31.07.2014, kontrate dt 21.05.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 6,966 2014-09-11 2014-09-11 39921150012014 Posta dhe sherbimi korrier 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , sherbim postar , fat 154 dt 29.08.2014 seria 08748370