Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gjirokaster (1111) All All 413,426,554.00 381 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 119,935 2014-07-08 2014-07-08 21421150012014 Karburant dhe vaj 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , KARBURANT, KONTRATE DT 24.04.2014, fatura nr 289 dt 24.06.2014, fh nr 16 dt 24.06.2014, seria 13716515
  Bashkia Gjirokaster (1111) "SHTYPSHKRONJA ARGJIRO" Gjirokaster 143,844 2014-07-07 2014-07-08 1951150012014 Kancelari 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,KONTRATE DT 21.05.2014, FATURA NR 289 DT 23.05.2014,SERIA 11344981 FH NR14 DT 23.05.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 15,486 2014-07-07 2014-07-08 20821150012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA GJIROKASTER 2115001 10% TATIM NE BURIM QERSHOR 2014 KESHILLTARET ,LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 6,282 2014-07-07 2014-07-08 21521150012014 Posta dhe sherbimi korrier 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , sherbime postare qershor 2014 fat tat 113 dt 30.06.2014 seria 11512079
  Bashkia Gjirokaster (1111) "SHTYPSHKRONJA ARGJIRO" Gjirokaster 14,400 2014-07-07 2014-07-08 2131150012014 Kancelari 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,KONTRATE DT 21.05.2014, FATURA NR 290 DT 23.05.2014, FH NR 13 DT 23.05.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 26,700 2014-07-03 2014-07-04 21021150012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA GJIROKASTER 2115001 BURSA MARS-MAJ 2014 , LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 213,600 2014-07-03 2014-07-04 20921150012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA GJIROKASTER 2115001 BURSA MARS-MAJ 2014 , LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 134,840 2014-07-03 2014-07-04 20521150012014 Udhetim i brendshem BASHKIA GJIROKASTER 2115001DIETA MAJ 2014 , LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 199,800 2014-07-03 2014-07-04 20621150012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGESE KESHILLTARE QERSHOR 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 86,027 2014-07-01 2014-07-02 20021150012014 Shtese page per funksionin BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT QERSHOR 2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Gjirokaster 20,000 2014-07-01 2014-07-02 20321150012014 Shtese page per funksionin BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , KREDI BANKARE, LISE PAGESA QERSHOR 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 225,778 2014-07-01 2014-07-02 19821150012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT QERSHOR 2014 ,
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 2,274,383 2014-07-01 2014-07-02 19921150012014 Shtese page per funksionin BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT QERSHOR 2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 135,202 2014-07-01 2014-07-02 20121150012014 Shtese page per funksionin BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT QERSHOR 2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 154,497 2014-07-01 2014-07-02 20221150012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2115001 BASHKIA GJIROKASTER PAGAT QERSHOR 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) QAZIM MUHO Gjirokaster 54,000 2014-06-30 2014-06-30 19221150012014 Shpenzime per pritje e percjellje 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , PRITJE PERCJELLJE FATURA NR 30 DT 06.06.2014, SERIA 5546936, PROGRAM PRITJE NR 1688 DT 05.06.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 71,549 2014-06-30 2014-06-30 19321150012014 Elektricitet 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime energji elektrike MAJ 2014, KONTRATA NR 66890, 44945,44946
  Bashkia Gjirokaster (1111) ND.UJESJ-KANAL GJIROKASTER Gjirokaster 14,460 2014-06-30 2014-06-30 19621150012014 Uje 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime uje MAJ 2014 , fatura nr 32366 SRIA 118734001
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 17,488 2014-06-30 2014-06-30 194721150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , sherbim interneti fatura MAJ 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 173,339 2014-06-27 2014-06-27 62 21150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, blerje qumesht dhe kos , komntrate nr 21.04.2014 ub 5834, fatura nr serial 08217832 dt 30.04.2014