Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gjirokaster (1111) All All 413,426,554.00 381 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 86,027 2014-08-01 2014-08-04 23721150012014 Paga baze BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT KORRIK 2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 2,299,063 2014-08-01 2014-08-04 23621150012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT KORRIK 2014.
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 225,778 2014-08-01 2014-08-04 23521150012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT KORRIK2014 ,
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 135,602 2014-08-01 2014-08-04 23821150012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT KORRIK 2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 19,134 2014-07-30 2014-07-31 2342150012014 Elektricitet 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime energji elektrike qershor 2014 GJ1LO10029044945
  Bashkia Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 41,656 2014-07-30 2014-07-31 234 2150012014 Elektricitet 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime energji elektrike qershor 2014 GJ1LO10231066890
  Bashkia Gjirokaster (1111) HITO 94 Gjirokaster 4,432,084 2014-07-22 2014-07-29 22921150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , rikonstruksion i fushes se vjeter te sportit, sit nr 1, fatura nr 111 seria 66989629 dt 02.07.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) BASHKIMI/L Gjirokaster 2,367,670 2014-07-22 2014-07-29 23021150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , ndertim i ures ne unazen e gerhotii, kontrate nr up5984, fatura nr 8 dt 07.07.2014, seria 03422000
  Bashkia Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 76,904 2014-07-24 2014-07-24 7721150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, BLERJE QUMESHT DHE KOS, KONTRATE DT 21.04.2014, FH NR 33 DT 30.06.2014, SERIA 08217840
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALPHA BANK -- ALBANIA Gjirokaster 1,041,700 2014-07-24 2014-07-24 23221150012014 Ndihme ekonomike BASHKIA GJIROKASTER 2115001 ndihma ekonomike qershor 2014, liste pagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 198,420 2014-07-24 2014-07-24 23321150012014 Udhetim i brendshem BASHKIA GJIROKASTER 2115001 dieta qershor 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ERVIN SADIKU Gjirokaster 326,400 2014-07-22 2014-07-23 22821150012014 Pajisje per perdorim policor 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , blerje rroba per policine,, fatura nr 36 dt 20.06.2014, seria 14204088
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Gjirokaster 16,174 2014-07-18 2014-07-18 23121150012014 Sherbime telefonike BASHKIA GJIROKASTER 2115001 BISEDA CEL MAJ 2014, ABONENTI FLAMUR BIME KODI I KLIENTIT 45802
  Bashkia Gjirokaster (1111) ND.UJESJ-KANAL GJIROKASTER Gjirokaster 14,460 2014-07-18 2014-07-18 2261150012014 Uje 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime uje fat nr 37985 kontrata 46001 seria 118739664
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 18,021 2014-07-18 2014-07-18 2271150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , sherbime telefonike maj 2014 nr klientit 310001871765.1880492.1812860.1845701.1916509.1887686.1887688.1812876
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALPHA BANK -- ALBANIA Gjirokaster 1,919,400 2014-07-11 2014-07-14 22521150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGESE INVALIDET E PUNES QERSHOR 2014, LISTE PAGESE qershor 2014, liste pagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 5,249,200 2014-07-11 2014-07-14 22621150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGese paaftesi , verberi, paraplegjike qershor 2014, liste pagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) VANGJEL KERO Gjirokaster 29,000 2014-07-09 2014-07-10 21221150012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , materiale pastrimi, up nr 24 dt 23.06.2014, fh nr 18 dt 26.06.2014, fatura nr 36 dt 26.06.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 1,200 2014-07-07 2014-07-08 21621150012014 Posta dhe sherbimi korrier 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , sherbim postar, fatura nr 33413 dt 30.06.2014 seria 16302019
  Bashkia Gjirokaster (1111) IRAKLI QIRUSHI(L03109602C) Gjirokaster 79,000 2014-07-08 2014-07-08 21121150012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , MIREMBAJTJE MJETI, UP NR 23 DT 13.06.2014, FH NR 7 DT 24.06.2014, FATURA NR 31 DT 23.06.2014