Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gjirokaster (1111) All All 413,426,554.00 381 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 123,310 2014-05-02 2014-05-05 13321150012014 Paga baze BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT PRILL 2014 , LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Gjirokaster 20,000 2014-05-02 2014-05-05 13421150012014 Shtese page per funksionin BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , KREDI BANKARE, LISE PAGESA PRILL 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 225,778 2014-05-02 2014-05-02 12921150012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT PRILL 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) LUAN NORRA Gjirokaster 8,500 2014-04-25 2014-04-28 12821150012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , MATERIALE NDRICIMI, fatura nr 41 DT 22.04.2014 UP NR 15 DT 18.04.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALPHA BANK -- ALBANIA Gjirokaster 1,059,200 2014-04-25 2014-04-28 12721150012014 Ndihme ekonomike BASHKIA GJIROKASTER 2115001 ndihma ekonomike +paaftesia MARS 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 273,287 2014-04-24 2014-04-25 4521150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, PERIME FRUTA KONTRATE SHTESE FAT NR 29/08217829 DT 28.02.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Gjirokaster 7,200 2014-04-22 2014-04-24 12121150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime telefonike abonenti Flamur Bime kodi 45802
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 7,026 2014-04-21 2014-04-22 12521150012014 Posta dhe sherbimi korrier 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , SHERBIME POSTARE, FATURA MARS 2014 SERIA 11516564
  Bashkia Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 86,386 2014-04-18 2014-04-22 12421150012014 Elektricitet 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime energji elektrike mars 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 1,800 2014-04-21 2014-04-22 12621150012014 Posta dhe sherbimi korrier 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , SHERBIME POSTARE, FATURA MARS 2014 SERIA 14626554, NR 32104
  Bashkia Gjirokaster (1111) ND.UJESJ-KANAL GJIROKASTER Gjirokaster 14,460 2014-04-21 2014-04-22 12321150012014 Uje 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime uje MARS 2014 FATURA NR 8867 SERIA 118710845
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 18,114 2014-04-21 2014-04-22 12221150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , SHERBIME TEL FATURA MARS 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALPHA BANK -- ALBANIA Gjirokaster 1,869,000 2014-04-08 2014-04-09 11121150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 Paaftesia muajt MARS 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 5,679,250 2014-04-08 2014-04-09 11221150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGESE PAAFTESIA MARS 2014 , LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) EUROPETROL DURRES ALBANIA Gjirokaster 182,256 2014-04-07 2014-04-08 10421150012014 Karburant dhe vaj BASHKIA GJIROKASTER 2115001 KARBURANT, FATURA 109 SERIA 11387430, FH NR 2 DT 11/02/2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ÇAJUPI-HOTEL TURIZMI Gjirokaster 42,850 2014-04-07 2014-04-08 10721150012014 Shpenzime per pritje e percjellje BASHKIA GJIROKASTER 2115001PRITJE PERCJELLJE, UP NR 13 DT 04/03/2014, NR SERIAL 11347592 DT 13/03/2014, U BL NR 5419
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 356,000 2014-04-07 2014-04-08 10121150012014 Bursa 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , BURSA LISTE PAGESE PER MUAJ TETOR 2013 SHKURT 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 44,500 2014-04-07 2014-04-08 10221150012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,BURSA LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 671,784 2014-04-07 2014-04-08 10921150012014 Shpenzime gjyqesore 2115001 BASHKIA GJIROKASTER SHPENZIME GJYQESORE LSITE PAGESE VENDIM GJYKATES NR.21.2011-715 DT 01.07.2011
  Bashkia Gjirokaster (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 131,436 2014-04-07 2014-04-08 11021150012014 Shpenzime gjyqesore 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,TATIM NE BURIM