Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gjirokaster (1111) All All 413,426,554.00 381 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Gjirokaster 7,500 2014-06-16 2014-06-17 19121150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , TEL CELULAR. FATURA 01.06.2014 KODI ABONEN 45802
  Bashkia Gjirokaster (1111) DU&KO Gjirokaster 372,400 2014-06-09 2014-06-10 186 21150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , BLERJE PEME DEKORATIVE, UP NR 9 DT 01.04.2014, FATURA NR 9 DT 01.05.2014 SERIA 10422030
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 4,400,000 2014-06-09 2014-06-10 18921150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ekzekutim i vendimit te gjykates nr 201 (21-2014-607) dt 19.05.201 per HEDIJE ABAZIN, LISE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 106,106 2014-06-09 2014-06-10 184 21150012014 Karburant dhe vaj 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , KARBURANT, KONTRATE DT 24.04.2014, FATURA NR 225 DT 23.05.2014, SERIA 13716651, FH NR 12 DT 23.05.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALVI Gjirokaster 92,391 2014-06-09 2014-06-09 18521150012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , 5% GARANCI PUNIMESH , PER OBJEKTIN "RRUGA E PAPALLATIT TE UZINA ", AKT KONTROLL PERFUNDIMTAR DT 29.05.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) SIGMA VIENNA INSURANCE GROUP Gjirokaster 16,000 2014-06-09 2014-06-09 18321150012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , KARTON JESHIL
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALPHA BANK -- ALBANIA Gjirokaster 2,995,700 2014-06-06 2014-06-06 18121150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 NDIHME DHE INVALIDE MAJ 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 5,252,625 2014-06-06 2014-06-06 18221150012014 Ndihme ekonomike BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAAFTESI VERBERI PARAPLEGJIKE MAJ 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 9,996 2014-06-06 2014-06-06 18721150012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA GJIROKASTER 2115001 POSTA MAJ 2014 FAT NR 84 DT 30.05.2014 NR SE 11516593
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 6,600 2014-06-06 2014-06-06 18821150012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA GJIROKASTER 2115001 POSTA MAJ 2014 FAT NR 33123 DT 31.05.2014 NR SER 15798123
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 199,800 2014-06-04 2014-06-05 17021150012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT KESHILLTARET MAJ 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 135,602 2014-06-02 2014-06-03 16721150012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA GJIROKASTER 2115001 GJ.CIVILE PAGATMAJ 2014 , LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Gjirokaster 20,000 2014-06-02 2014-06-03 16921150012014 Shtese page per funksionin BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , KREDI BANKARE, LISE PAGESA MAJ 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 154,497 2014-06-02 2014-06-03 16821150012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT JANAR 2014 , LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 86,027 2014-06-02 2014-06-03 16621150012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA GJIROKASTER 2115001 GJ.CIVILE PAGATMAJ 2014 , LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 2,226,439 2014-06-02 2014-06-03 16521150012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT MAJ 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 225,778 2014-06-02 2014-06-03 16421150012014 Paga baze BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT MAJ 2014 , LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 231,360 2014-05-22 2014-05-23 16221150012014 Udhetim i brendshem BASHKIA GJIROKASTER 2115001 UDHETIM E DIETA, LISTE PAGESE PRILL 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALPHA BANK -- ALBANIA Gjirokaster 1,117,100 2014-05-22 2014-05-23 16321150012014 Ndihme ekonomike BASHKIA GJIROKASTER 2115001 NDIHMA EKONOMIKE PRILL 2014 LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) 4 ALB Gjirokaster 11,800 2014-05-21 2014-05-22 16121150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , SHERBIME INTERNETI MAJ 2014