Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gjirokaster (1111) All All 413,426,554.00 381 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 58,522 2014-08-27 2014-08-27 369201150012014 Elektricitet 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ENERGJI KORRIK 2014 KONTR N066890 PER 42580 LEKE L044945 PER 10129.6 LEKE L044946 PER 5812 LEKE
  Bashkia Gjirokaster (1111) ERAL CONSTRUCTION COMPANY Gjirokaster 13,726,307 2014-08-21 2014-08-25 36621150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA GJIROKASTER 2115001 kontrate dt 22.07.2014 prjekte ne parkun e viroit, situacion nr 1 fatura nr 27 dt 19.08.2014, seria 1572877
  Bashkia Gjirokaster (1111) "DERVENI 1" Gjirokaster 7,939,384 2014-08-22 2014-08-25 36721150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , RIKONSTRUKSION RRUGA PRANE SHTEPISE SE I.KADARESE, KONTRATE DT 09.07.2014, SITUACION NR1, FATURA NR 56 DT 21.08.2014, SARIA NR 08217923
  Bashkia Gjirokaster (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 7,500 2014-08-21 2014-08-22 36221150012014 Shpenzime te tjera qiraje BASHKIA GJIROKASTER 2115001 TATIM NE BURIM KONTRATE QERAJE PRILL QERSHOR 2014.LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 136,802 2014-08-21 2014-08-22 36521150012014 Karburant dhe vaj BASHKIA GJIROKASTER 2115001 KARBURANT, kontrate dt 24.04.2014, ub5574, fatura nr 332 dt 28.07.2014, seria 13716558, fh nr 16 dt 29.07.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 5,844 2014-08-21 2014-08-22 36421150012014 Posta dhe sherbimi korrier 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , sherbim postar , fatura 139 DT 31.07.2014 SERIA 08748354 KORRIK 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 3,000 2014-08-21 2014-08-22 36321150012014 Posta dhe sherbimi korrier 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , sherbim postar, fatura nr 33836 SERIA 16319936
  Bashkia Gjirokaster (1111) ND.UJESJ-KANAL GJIROKASTER Gjirokaster 14,460 2014-08-20 2014-08-20 36021150012014 Uje 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime uje fat nr 47492 nr serial 118749281 kontrate 46001
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 18,052 2014-08-20 2014-08-20 35821150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , TELEFON KORRIK 2014 NR I KLIENTIT 310001916509.1812860.1812876.1887686.1887688.1880492.1871765.1845701
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Gjirokaster 7,200 2014-08-20 2014-08-20 35721150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , BISEDA CELULARI MUAJ KORRIK 2014 ABONENTI FLAMUR BIME KODI 45802
  Bashkia Gjirokaster (1111) 4 ALB Gjirokaster 23,600 2014-08-20 2014-08-20 35921150012014 Sherbime telefonike BASHKIA GJIROKASTER 2115001. sherbime interneti qershor korrik nr fat 509 .517 dt 04.08.2014 nr serial 15910866.10874
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 132,000 2014-08-20 2014-08-20 35621150012014 Udhetim i brendshem BASHKIA GJIROKASTER 2115001 UDHETIM DIETA, LISTE PGESE KORRIK 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 5,104,100 2014-08-12 2014-08-15 24521150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 pagesa paaftesie, liste pagese korrik 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALPHA BANK -- ALBANIA Gjirokaster 2,956,100 2014-08-12 2014-08-15 24421150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 ndihma ekonomike +paaftesia muajt korrik 2014, liste pagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 50,625 2014-08-12 2014-08-13 34621150012014 Shpenzime te tjera qiraje 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime qeraje prill qeshor 2014, liste pagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 16,875 2014-08-12 2014-08-13 34721150012014 Shpenzime te tjera qiraje 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime qeraje prill qershor 2014. liste pagese sajmir skenduli
  Bashkia Gjirokaster (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 22,200 2014-08-06 2014-08-07 24321150012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA GJIROKASTER 2115001 10% TATIM NE BURIM PAGESE KESHILLTARET , KORRIK 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 199,800 2014-08-04 2014-08-05 24221150012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGESE KESHILLTARI, LISTE PAGESE KORRIK 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 154,497 2014-08-01 2014-08-04 239221150012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2115001 BASHKIA GJIROKASTER PAGAT KORRIK 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Gjirokaster 20,000 2014-08-01 2014-08-04 24021150012014 Shtese page per funksionin BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , KREDI BANKARE, LISE PAGESA KORRIK 2014