Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gjirokaster (1111) All All 413,426,554.00 381 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 199,800 2014-11-05 2014-11-06 45621150012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGESE KESHILLTARI TETOR 2014 , LISTE PAGES
  Bashkia Gjirokaster (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 22,200 2014-11-05 2014-11-06 45721150012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA GJIROKASTER 2115001 TATIM NE BURIM TETOR 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 4,905,225 2014-11-04 2014-11-05 45821150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAAFTESI VERBERI PARAPLEGJIKE TETOR 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALPHA BANK -- ALBANIA Gjirokaster 1,839,700 2014-11-04 2014-11-05 45921150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAAFTESI VERBERI PARAPLEGJIKE TETOR 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Gjirokaster 20,000 2014-11-03 2014-11-04 455221150012014 Shtese page per funksionin 2115001 BASHKIA GJIROKASTER KREDI BANKARE PAGA TETO R2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 154,497 2014-11-03 2014-11-04 45421150012014 Paga baze BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT TETOR 2014,
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 221,988 2014-11-03 2014-11-04 45021150012014 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT TETOR 2014 , LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 2,349,382 2014-11-03 2014-11-04 45121150012014 Shtese page per funksionin BASHKIA GJIROKASTER 2115001 GJ.CIVILE PAGAT TETOR 2014 , LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 135,332 2014-11-03 2014-11-04 45321150012014 Shtese page per funksionin BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT TETOR 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 86,027 2014-11-03 2014-11-04 45221150012014 Shtese page per funksionin BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT TETOR
  Bashkia Gjirokaster (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 51,447 2014-10-24 2014-10-31 10421150032014 Elektricitet 2115001 Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, ENERGJI ELEKTRIKE, SHTATOR 2014 K35860, K35943, 45030
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 1,005,500 2014-10-28 2014-10-29 44721150012014 Ndihme ekonomike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , NDIHME EKONOMIKE SHTATOR 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) "DERVENI 1" Gjirokaster 3,293,680 2014-10-29 2014-10-29 44821150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,RIKONSTRUKSION RRUGA PRANE SHTEPISE SE KADARESE, SITUACION PJESOR NR 2, KONTRATE DT 09.07.2014, FATURA NR 60 DT 28.10.2014, SERIA 08217927
  Bashkia Gjirokaster (1111) ND.UJESJ-KANAL GJIROKASTER Gjirokaster 94,596 2014-10-24 2014-10-27 10521150032014 Uje 2115001 Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, UJE SHTATOR 2014, FATURA NR 118766075
  Bashkia Gjirokaster (1111) GEZIM SINO Gjirokaster 72,208 2014-10-24 2014-10-27 10721150032014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, QUMESHT DHE KOS, UP NR 5834, FH NR 43 DT 30.09.2014, FATURA NR 49 SERIA 17687604 DT 30.09.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 35,594 2014-10-24 2014-10-27 10621150032014 Sherbime telefonike Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, TELEFON SHTATOR 2014, FATURA NR 2425,2210 DT 30.09.2014, FNR 3608,2539
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Gjirokaster 7,734 2014-10-23 2014-10-23 44621150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , BISEDA CELULAR SHTATOR 2014, ABONENTI FLAMUR BIME KODI I ABONENTIT 45802
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 50,000 2014-10-17 2014-10-23 44221150012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA GJIROKASTER 2115001 ndihme menjehershme fatkeqesie, liste pagese per ndricim gjoca urdher nr 170 dt 15.10.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 180,760 2014-10-21 2014-10-22 44521150012014 Udhetim i brendshem BASHKIA GJIROKASTER 2115001 DIETA SHTATOR 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 17,116 2014-10-20 2014-10-21 44121150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , sherbime tel muaj shtator 2014 nr serial i fat 718612572.2720.2835.2853.3353.49199.49800.49192.