Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gjirokaster (1111) All All 413,426,554.00 381 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) B-93 Gjirokaster 13,633,925 2014-12-24 2014-12-26 55121150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , RIKONSTRUKSION I SHKOLLES SE MESME "SIRI SHAPLLO"
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 798,000 2014-12-19 2014-12-26 53721150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , trajtim i mbetjevete ngurta, fatura nr 34 dt 15.12.2014, nr serial 15977035, sit nr 2
  Bashkia Gjirokaster (1111) VILSON BAHAJA Gjirokaster 116,500 2014-12-26 2014-12-26 55021150012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , MIREMBAJTJE MJETI, UP NR 37 DT 18.11.2014, FH NR 50 DT 21.11.2014, FATURA NR 42, SERIA 7671401
  Bashkia Gjirokaster (1111) EUROSIG SHA Gjirokaster 24,750 2014-12-24 2014-12-24 55221150012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit BASHKIA GJIROKASTER 2115001 ,POLICE SIGURIMI, UP NR 38 DT 12.12.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 405,333 2014-12-16 2014-12-24 53521150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet 2115001 BASHKIA GJIROKASTER, MASA INXHINJERIKE NE KAPERDERSIN E VIROIT, KONTRATE DT 18.09.2014, SIT PERFUNDIMTAR, AKT DOREZIMI, KOLAUDIMI, FATURA NR 29 DT 15.12.2014 NR SERIAL 15977029
  Bashkia Gjirokaster (1111) ANTONETA CAKO Gjirokaster 115,743 2014-12-19 2014-12-24 54221150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,MBYKQYRJE PUNIMESH, FATURA NR 9 DT 04.12.2014, NR SERIAL 85866278
  Bashkia Gjirokaster (1111) GAQE MEÇI Gjirokaster 12,000 2014-12-19 2014-12-24 54421150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,KOLAUDIM PUNIMESH, FATURA NR 20 DT 01.12.2014, NR SERIAL 14405671
  Bashkia Gjirokaster (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 505,000 2014-12-24 2014-12-24 55421150012014 Te tjera transferta tek individet BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , SHPERBLIM LINDJE, TERHEQJE ME CEK
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 5,153,350 2014-12-24 2014-12-24 5551150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , INVALIDET DHJETOR 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALPHA BANK -- ALBANIA Gjirokaster 1,978,800 2014-12-24 2014-12-24 557 1150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , INVALIDET DHJETOR 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) M.A.K STUDIO Gjirokaster 57,720 2014-12-19 2014-12-24 54321150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,MBYKQYRJE PUNIMESH, FATURA NR 106 DT 17.11.2014, NR SERIAL 17998757
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 7,700 2014-12-24 2014-12-24 55321150012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , TAKSA MAKINE, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 1,126,900 2014-12-24 2014-12-24 5561150012014 Ndihme ekonomike BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , NDIHMA EKONOMIKE, DHJETOR 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 4 2014-12-19 2014-12-22 522 21150012014 Sherbimet bankare BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGESA NDIHMES EKONOMIKE GUSHT 2014, KOMISION PER BANKEN PER PAGESEN E KTHYER PER U SHP NR 522 MBYKQYRJE PUNIMESH , 4 LEKE
  Bashkia Gjirokaster (1111) 4 ALB Gjirokaster 48,000 2014-12-19 2014-12-22 53821150012014 Sherbime telefonike BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , SHERBIM INTERNETI TETOR DHJETOR 2014, FATURA NR 757 DT 11.12.2014, NR SERIAL 17955625
  Bashkia Gjirokaster (1111) "SHTYPSHKRONJA ARGJIRO" Gjirokaster 174,600 2014-12-19 2014-12-22 54821150012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , bojra per printer, kontrate dt 10.10.2014, fatura nr 619 dt 20.11.2014, nr serial 8404562pv, fh nr 50 dt 20.11.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 15,000 2014-12-19 2014-12-22 54721150012014 Shpenzime te tjera qiraje BASHKIA GJIROKASTER 2115001 ,SHPENZIME QERAJE, KORRIK-DHJETOR 2014, LISTE PAGESE, TAB
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 16,449 2014-12-19 2014-12-22 54021150012014 Sherbime telefonike BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGESA NDIHMES EKONOMIKE GUSHT 2014, TEL NENTOR 2014, FATURA NR 718941449,71893121971892504371863867ETJ, DT 30.11.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 101,250 2014-12-19 2014-12-22 54521150012014 Shpenzime te tjera qiraje BASHKIA GJIROKASTER 2115001 ,SHPENZIME QERAJE, KORRIK-DHJETOR 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 57,055 2014-12-19 2014-12-22 54121150012014 Elektricitet 2115001 BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , ENERGJI NENTOR 2014, KONTRATA 66890 340 LEKE, KONTRATA 44945 34019.2 LEKE, KONTRATA 44946 22696 LEKE