Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gjirokaster (1111) All All 413,426,554.00 381 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) 4 ALB Gjirokaster 23,600 2014-11-19 2014-11-20 48521150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , SHERBIME INTERNET GUSHT SHTATOR 2014 FAT NR 656 SERIA 17955513
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 14,675 2014-11-19 2014-11-20 48821150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , sherbim interneti fatura tetor 2014 nr fat 718836710.718836709.718807827.7872.2979.2977.718841079
  Bashkia Gjirokaster (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 54,835 2014-11-19 2014-11-20 48621150012014 Elektricitet 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime energji elektrike shtator 2014 nr fat 617890870.617933411.617933413
  Bashkia Gjirokaster (1111) ND.UJESJ-KANAL GJIROKASTER Gjirokaster 14,460 2014-11-19 2014-11-20 48721150012014 Uje 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime uje tetor 2014 nr fat 75342 kontrata 46001
  Bashkia Gjirokaster (1111) ENEA MIJO Gjirokaster 109,000 2014-11-14 2014-11-17 46721150012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , BANDEROLA PER 70 VJETORIN E ÇLIRIMIT, UP NR 32 DT 10.09.2014, FAT NR 11 DT 16.09.2014, NR SRIAL 42774112, FH NR 37 DT 16.09.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 7,125,089 2014-11-11 2014-11-17 46921150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , INFRASTRUKTURA RUGORE NE QYTET, LOTI III-TE, KONTRATE 06.08.2014, NR SERIAL 15977027 , SIT NR 2
  Bashkia Gjirokaster (1111) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Gjirokaster 2,950 2014-11-14 2014-11-17 47621150012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , KONTROLLI TEKNIK I AUTOMJETIT, FATURA NR 301 DT 12.11.2014, NR SERIAL 16497156, UP NR 17 DT 11.11.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 1,031,905 2014-11-12 2014-11-14 47021150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER, SISTEMIM ASFALTIM HYRJA E SPITALIT OMER NISHANI, SIT PERFUNDIMTAR, FATURA NR 44 DT 10.11.2014, SERIA 08198948, AKT DOREZIMI, KOLAUDIMI
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 1,722,506 2014-11-12 2014-11-14 47121150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER, SIT PERFUNDIMTAR, AKT DOREZIMI, KOLAUDIMI, FATURA NR 45 DT 10.11.2014, NR SERIAL 08198949
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 2,135,106 2014-11-12 2014-11-14 47321150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , ndertim i unazes granice gerhot, sit perfundimtar, akt doreezimi , kolaudimi, fatura nr 28 dt 05.11.2014, nr serial 15977028
  Bashkia Gjirokaster (1111) BASHKIMI/L Gjirokaster 8,408,720 2014-11-11 2014-11-14 46821150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , INFRASTRUKTURA RUGORE NE QYTET, LOTI I I-RE, KONTRATE 05.08.2014, NR SERIAL 16062062 , SIT NR 2
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 1,060,100 2014-11-13 2014-11-14 47521150012014 Ndihme ekonomike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , PAGESE E NDIHME EKONOMIKE TETOR 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) ZYRA REGJ.PAS. GJIROKASTER Gjirokaster 16,800 2014-11-12 2014-11-13 47421150012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , PAGESE TARIFE APLIKIMI ZVRPP KERKESA NR 2658
  Bashkia Gjirokaster (1111) ERAL CONSTRUCTION COMPANY Gjirokaster 15,882,802 2014-11-07 2014-11-07 46021150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER, PROJEKTE NE PARKUN E VIROIT, KONTRATE DT 22.07.2014, UP NR 6212, FATURA NR 2 DT 05.11.2014, SERIA 18042852, SIT NR 2
  Bashkia Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 157,722 2014-11-07 2014-11-07 46421150012014 Karburant dhe vaj 2115001 BASHKIA GJIROKASTER, KARBURANT, KONTRATE DT 24.04.2014, FATURA NR 460 DT 17.10.2014, NR SERIAL 15827138, FH NR 43 DT 17.10.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 1,800 2014-11-07 2014-11-07 46121150012014 Posta dhe sherbimi korrier 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , sherbim postar, fatura 1010016011 nr serial 125835015
  Bashkia Gjirokaster (1111) "SHTYPSHKRONJA ARGJIRO" Gjirokaster 27,480 2014-11-07 2014-11-07 46221150012014 Kancelari 2115001 BASHKIA GJIROKASTER, KANCELARI, KONTRATE DT 21.05.2014, FATURA NR 521 DT 08.10.2014, NR SERIAL 11346961
  Bashkia Gjirokaster (1111) ZEKA Gjirokaster 204,000 2014-11-07 2014-11-07 46621150012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115001 BASHKIA GJIROKASTER, BLERJE FISHEKZJARRE PER 70 VJETORIN E ÇLIRIMIT, UP NR 32 DT 10.09.2014, FATURA NR 11 DT 16.09.2014, NR SEIAL 42774112
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 8,184 2014-11-07 2014-11-07 46121150012014 Posta dhe sherbimi korrier 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , sherbim postar , fatura nr 196 seria 16491586
  Bashkia Gjirokaster (1111) "SHTYPSHKRONJA ARGJIRO" Gjirokaster 263,880 2014-11-07 2014-11-07 46321150012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115001 BASHKIA GJIROKASTER, BOJRA PER PRINTERA, LONTRATE DT 10.10.2014, FATURA NR 538,552 DT 22.10.2014, NR SERIAL 11346980, 11346994, FH NR 44, 42,