Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gjirokaster (1111) All All 413,426,554.00 381 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 128,165 2014-05-21 2014-05-22 15921150012014 Elektricitet 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , ENERGJI ELEKTRIKE PRILL 2014, KONTRATA NR 44945,44946, 66890
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Gjirokaster 7,297 2014-05-21 2014-05-22 15821150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , BISEDA CELULAR PRILL 2014, ABONENTI FLAMUR BIME KODI 45802
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 16,727 2014-05-21 2014-05-22 16021150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , TELEFON PRILL 2014, FATURA DT 30.04.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 5,232,700 2014-05-14 2014-05-14 15621150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGESE PAAFTESI, VERBERI, PARAPLEGJIKE PRILL 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALPHA BANK -- ALBANIA Gjirokaster 1,894,200 2014-05-14 2014-05-14 1571150012014 Pagese paaftesie BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGESE INVALIDET E PUNES PRILL 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 2,812,551 2014-05-06 2014-05-09 13921150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , NDERTIM I RRUGES UNAZA GRANICE-GROHOT, SIT NR 2 FATURA NR 19 DT 08/04/2014, SERIA 11870519
  Bashkia Gjirokaster (1111) IRAKLI QIRUSHI(L03109602C) Gjirokaster 105,000 2014-05-07 2014-05-08 13821150012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit BASHKIA GJIROKASTER 2115001 MIREMBAJTJE MJETI, UP NR 4 DT 10/04/2014, FH NR 7 , NR SERISE 6997778 DT 15/04/2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ERAL CONSTRUCTION COMPANY Gjirokaster 72,000 2014-05-08 2014-05-08 14221150012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , MIREMBAJTJE MJETI BLERJE GOMASH, UP NR 6 DT 16.04.2014 FH NR 9 DT 22.04.2014 FAT NR 29 NR SERIAL 09993279 DT 22.04.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBANIAN COURIER Gjirokaster 1,800 2014-05-08 2014-05-08 14721150012014 Posta dhe sherbimi korrier 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , sherbim postar, fatura nr 32557 dt 30.04.2014 ( 14622607)
  Bashkia Gjirokaster (1111) 4 ALB Gjirokaster 11,800 2014-05-08 2014-05-08 137 21150012014 Sherbime telefonike 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , SHERBIME INTERNETI PRILL 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ND.UJESJ-KANAL GJIROKASTER Gjirokaster 14,460 2014-05-08 2014-05-08 14621150012014 Uje 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , shpenzime uje fat nr 25592 prill (118720061)
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 199,800 2014-05-08 2014-05-08 14321150012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT PRILL 2013 , LISTE PAGESE, PAGESE KESHILLTARE
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 7,554 2014-05-08 2014-05-08 14521150012014 Posta dhe sherbimi korrier 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , SHERBIME POSTARE , FAT TATIMORE NR 81 DT 30.04.2014 ( 11516590)
  Bashkia Gjirokaster (1111) BLEK-K Gjirokaster 106,324 2014-05-07 2014-05-07 13521150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA GJIROKASTER 2115001 SHPENZIME GJYQESORE, V GJ DT 07/02/2012, V.GJ 23/11/2011, TARIFAT PERMBARIMORE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 199,780 2014-05-07 2014-05-07 13621150012014 Udhetim i brendshem BASHKIA GJIROKASTER 2115001 DIETA , LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) FLADY PETROLEUM Gjirokaster 127,400 2014-05-06 2014-05-06 14121150012014 Karburant dhe vaj BASHKIA GJIROKASTER 2115001 KARBURANT, FATURA NR 168 DT 28/04/2014, SERIA 13255144 FH NR 10 DT 28/04/2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 417,999 2014-05-06 2014-05-06 14021150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , TRAJTIM I MBETJEVE TE NGURTA TE NDEWRTIMIT, SIT PERFUNDIMTAR, FAT NR 18 DT 01/03/2014, SERIA 11870518
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 86,027 2014-05-02 2014-05-05 13121150012014 Shtese page per funksionin BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT PRILL 2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 2,160,475 2014-05-02 2014-05-05 13021150012014 Paga baze BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT PRILL 2014, LISTE PAGESE
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 135,602 2014-05-02 2014-05-05 13221150012014 Shtese page per funksionin BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGAT PRILL 2014, LISTE PAGESE