Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 239,380,201.00 618 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 1,595,129 2014-10-06 2014-10-07 60521140012014 Paga baze 2114001 PAGA MUAJ SHTATOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 1,000,500 2014-10-06 2014-10-07 60321140012014 Udhetim i brendshem 2114001 Sa paguar çeku Vushe Zaimi nr.ident 024430746 dhe 500 komis raiffeisen nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 556 2014-10-03 2014-10-03 59421140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat:614597817 kontrata EL0G220064140198 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 23,400 2014-10-03 2014-10-03 60121140012014 Kancelari 2114001 Sa paguar fat.nr.42 dt:05.06.2012 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 33,000 2014-10-03 2014-10-03 60021140012014 Udhetim i brendshem 2114001 Djeta Gledion Hoxha nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 9,277 2014-10-03 2014-10-03 59821140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat:615067263,615067277,615066959,615067272,615067250,615067281,615067260,615067258 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 5,958 2014-10-03 2014-10-03 59521140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat:614909522 kontrata EL0G220003142715 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 240 2014-10-03 2014-10-03 59321140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat:615566955 kontrata EL0G220109143106 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 240 2014-10-03 2014-10-03 59721140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat:614915234 kontrata EL0G220122141493 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 21,715 2014-10-03 2014-10-03 60221140012014 Kancelari 2114001 Sa paguar fat.nr.69 dt:27.10.2011 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 12,533 2014-10-03 2014-10-03 59921140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat:607824076 kontrata EL0G220013140200 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) KURORA SERVET DEDE Gramsh 980,182 2014-10-02 2014-10-03 59221140012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2114001 Sa paguar diferenc fat.nr.40 dt:30.06.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 381,682 2014-10-03 2014-10-03 59621140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat:615067617,615067242,615067278,615067553,615067244,615067739,615067241,615067742,615067240,615067274,615067740,615067280,615066958,615067257,615067264,615067238,615067249,615067275,615067279,615067246 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 76,399 2014-10-02 2014-10-02 58921140012014 Shtese page per funksionin 2114001 PAGA MUAJ SHTATOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 52,412 2014-10-02 2014-10-02 59121140012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2114001 PAGA ARDIANA DRAGOTI MUAJ SHTATOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 46,090 2014-10-02 2014-10-02 59021140012014 Shtese page per funksionin 2114001 PAGA YMER KASMI MUAJ SHTATOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 5,344,250 2014-09-26 2014-09-30 58521140012014 Kompensime speciale te tjera 2114001 Paftesia muaj Shtator 2014
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,283,370 2014-09-26 2014-09-29 58621140012014 Pagese paaftesie 2114001 Paftesia muaj Shtator 2014
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 7,700 2014-09-26 2014-09-29 58721140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar komision 0.6% postar nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) FEDERATA SHQIPTARE E FUTBOLLIT Gramsh 400,000 2014-09-23 2014-09-23 58521140012014 Sherbime te tjera 2114001 Sa paguar koute anetaresimi per llogari FSHF nga Bashkia Gramsh