Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 239,380,201.00 618 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,146,680 2014-09-22 2014-09-22 58321140012014 Ndihme ekonomike 2114001 Ndihme ekonomike muaj Gusht 2014 sipas vendimit nr.08 dt:09.09.2014 Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 6,880 2014-09-22 2014-09-22 58211400012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar komision 0.6% postar nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) FEDERATA SHQIPTARE E FUTBOLLIT Gramsh 100,000 2014-09-18 2014-09-19 58221140012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2114001 Sa paguar koute anetaresimi per llogari FSHF nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 41,688 2014-09-17 2014-09-17 58021140012014 Uje 2114001 Sa paguar fat.nr.236 dt:29.08.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 64,260 2014-09-17 2014-09-17 58121140012014 Uje 2114001 Sa paguar fat.nr.236 dt:29.08.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 30,896 2014-09-15 2014-09-15 56021140012014 Sherbime telefonike 2114001 Sa paguar fat.nr.718342023,718488569,718487656 dt:31.08.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 9,638 2014-09-15 2014-09-15 56121140012014 Sherbime telefonike 2114001 Sa paguar fat.nr.718488465 dt:31.08.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 1,441,964 2014-09-12 2014-09-12 55821140012014 Paga baze 2114001 PAGA MUAJ MAJ 2014
  Bashkia Gramsh (0810) OSMANI/G Gramsh 3,353,537 2014-09-12 2014-09-12 55421140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 Sa paguar fat.nr.15 dt:30.08.2014,situacion pjesor nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 714,771 2014-09-12 2014-09-12 55721140012014 Paga baze 2114001 PAGA MUAJ MAJ 2014
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 600,500 2014-09-12 2014-09-12 55921140012014 Udhetim i brendshem Sa paguar çeku nr.00369256 Vushe Zaimi nr.ident 024430746 dhe 500 komis raiffeisen nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) OSMANI/G Gramsh 986,620 2014-09-12 2014-09-12 55621140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet 2114001 Sa paguar fat.nr.14 dt:28.08.2014,situacion pjesor nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) FEDERATA SHQIPTARE E FUTBOLLIT Gramsh 100,000 2014-09-11 2014-09-11 55521140012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2114001 Sa paguar koute anetaresimi per llogari FSHF nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) LUMTURI KRASNIQI Gramsh 25,900 2014-09-11 2014-09-11 55321140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2114001 Sa paguar fat.nr.11 dt:11.09.2012 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 9,307 2014-09-08 2014-09-09 55221140012014 Sherbime telefonike Sa paguar fat.nr.718298510 dt:31.07.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) KOMJANI G Gramsh 369,900 2014-09-09 2014-09-09 55021140012014 Karburant dhe vaj 2114001 Sa paguar fat.nr.3796 dt:18.06.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 30,147 2014-09-08 2014-09-09 55121140012014 Sherbime telefonike Sa paguar fat.nr.718298998,718148549,718298400 dt:31.07.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 342,841 2014-09-05 2014-09-05 54321140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat.nr.613926221,613926220,613926223,613926215,613926753,613925945,613926224,613926240,613926235,613926214,613926752,613926250,613926249,613926231,613926254,613926611,613926258,613926554,613926748,613926255 Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 6,427 2014-09-05 2014-09-05 54421140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220003142715 nr.fat.613692997 nga Bashkia Gramsh Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 240 2014-09-05 2014-09-05 54721140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220122141493 nr.fat.613703479 nga Bashkia Gramsh Bashkia Gramsh