Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 239,380,201.00 618 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 88,507 2014-08-07 2014-08-07 50721140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat.nr.613209630,613209447,613209785 qershor 2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 128,658 2014-08-07 2014-08-07 50321140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat.nr.612032823,612031366,612032822,612033250 maj 2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 55,836 2014-08-07 2014-08-07 49721140012014 Uje Sa paguar fat.nr.187 dt:30.06.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 5,270 2014-08-07 2014-08-07 50221140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat.nr.611354585 maj 2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 40,870 2014-08-07 2014-08-07 51121140012014 Sherbime telefonike 2114001 Sa paguar fat.nr.718105029,718104001,717951211 Qershor 2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 29,484 2014-08-07 2014-08-07 49921140012014 Uje Sa paguar fat.nr.207 dt:31.07.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 36,288 2014-08-07 2014-08-07 49821140012014 Uje Sa paguar fat.nr.187 dt:30.06.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 277,822 2014-08-07 2014-08-07 50621140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat.nr.612837386,612839585,612839604,612837141,612839599,612837368,612837366,612840217,612837371,612837677,612837765,612839605,612839595,612839587,612840749,612837389,612837370,612837387 qershor 2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 615 2014-08-07 2014-08-07 50121140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat.nr.610985253 maj 2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 8,880 2014-08-07 2014-08-07 51321140012014 Sherbime telefonike 2114001 Sa paguar fat.nr.718104464,718104943 Qershor 2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) KOMJANI G Gramsh 407,232 2014-08-07 2014-08-07 49521140012014 Karburant dhe vaj Sa paguar diferenc fat.nr serie.13553768 dt:27.03.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 240 2014-08-07 2014-08-07 50421140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat.nr.612558651 qershor 2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 8,058 2014-08-07 2014-08-07 51221140012014 Sherbime telefonike 2114001 Sa paguar fat.nr.717906161,717905480 Maj 2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 5,578 2014-08-07 2014-08-07 50821140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar fat.nr.612548090 kontrat EL0G220003142715 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 717,120 2014-08-06 2014-08-06 49421140012014 Paga baze 2114001 PAGA MUAJ PRILL 2014
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 1,356,192 2014-08-05 2014-08-06 49321140012014 Paga baze 2114001 PAGA MUAJ PRILL 2014
  Bashkia Gramsh (0810) ADRIAN KRYEMADHI Gramsh 118,000 2014-08-05 2014-08-06 48821140012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Sa paguar fat.nr.10 dt:25.07.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 123,058 2014-08-05 2014-08-06 48921140012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2114001 PAGA BLERTA QEVANI SIPAS VEDNIMIT NR.165 DT:02.10.2012 KOMISIONIT SHERBIMIT CIVIL
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 52,412 2014-08-05 2014-08-05 49221140012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2114001 PAGA ARDIANA DRAGOTI MUAJ KORRIK 2014
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 76,399 2014-08-05 2014-08-05 49021140012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2114001 PAGA MUAJ KORRIK 2014