Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 239,380,201.00 618 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 31,685 2014-07-08 2014-07-09 42321140012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 2114001 SA PAGUAR HALIT DERVISHI BASHKIA GRAMSH
  Bashkia Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 58,000 2014-07-08 2014-07-09 44921140012014 Kancelari Sa paguar fat.nr.56 dt:13.06.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 1,600 2014-07-08 2014-07-09 45421140012014 Udhetim i brendshem 2114001 Djeta Lumnie Braho muaj Korrik 2014
  Bashkia Gramsh (0810) ISLAM TAFA Gramsh 20,250 2014-07-08 2014-07-09 44321140012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Sa paguar faturen tuaj dt:30.11.2011 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ANILA KEÇO Gramsh 40,434 2014-07-08 2014-07-09 44821140012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Sa paguar fat.nr serie.16039652 dt:18.06.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 33,700 2014-07-08 2014-07-09 42221140012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 2114001 SA PAGUAR HALIT DERVISHI BASHKIA GRAMSH
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 240 2014-07-09 2014-07-09 45621140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220122141493 nr.fat.611358924 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 24,466 2014-07-08 2014-07-09 42521140012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 2114001 SA PAGUAR HALIT DERVISHI BASHKIA GRAMSH
  Bashkia Gramsh (0810) KOMJANI G Gramsh 646,800 2014-07-08 2014-07-09 45221140012014 Karburant dhe vaj Sa paguar diferenc fat.nr serie.13553768 dt:27.03.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 57,888 2014-07-09 2014-07-09 45821140012014 Sherbim per ngrohje Sa paguar diferenc fat.nr.152 dt:30.05.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) TON KALA Gramsh 59,964 2014-07-08 2014-07-09 43921140012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Sa paguar fat.nr.416 dt:01.11.2013 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) TON KALA Gramsh 29,980 2014-07-08 2014-07-09 43721140012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Sa paguar fat.nr.serie 10417987 dt:16.09.2013 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) MUSTAFA TOCILA Gramsh 38,400 2014-07-08 2014-07-09 45021140012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Sa paguar fat.nr.serie 12627369 dt:12.06.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ISLAM TAFA Gramsh 25,850 2014-07-08 2014-07-09 44221140012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Sa paguar faturen tuaj dt:10.10.2012 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 8,000 2014-07-08 2014-07-09 45521140012014 Kancelari Sa paguar fat.nr.56 dt:13.06.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) TON KALA Gramsh 7,890 2014-07-08 2014-07-09 43621140012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Sa paguar fat.nr.serie 10406802 dt:01.10.2013 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 41,056 2014-07-09 2014-07-09 45921140012014 Uje Sa paguar diferenc fat.nr.313 dt:31.10.2013 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 739,254 2014-07-07 2014-07-08 44621140012014 Shtese page per funksionin 2114001 PAGA MUAJ JANAR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 1,331,538 2014-07-07 2014-07-08 44521140012014 Shtese page per funksionin 2114001 PAGA MUAJ JANAR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) KURORA SERVET DEDE Gramsh 559,077 2014-07-04 2014-07-04 43521140012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore Sa paguar diferenc fat.nr.2 dt:31.08.2012 nga Bashkia Gramsh