Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 239,380,201.00 618 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 135,914 2014-07-02 2014-07-03 42121140012014 Sherbime telefonike 2114001 Sa paguar faturat tuaja nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 307 2014-07-03 2014-07-03 43321140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220064140198 fat.609714116 Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 34,311 2014-07-03 2014-07-03 42921140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220010143086,EL0G220006142333,EL0G220006142336,EL0G220008142511, fat.609846235,609846601,609846602, Bashkia Gramshh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 142,228 2014-07-03 2014-07-03 43421140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar nr.fat.609846279,609846238,60984671,609846239,609846603,609846605,nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 41,999 2014-07-03 2014-07-03 43121140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220004140441,EL0G220012144062,EL0G220011141293,EL0G220014140812, fat.610072512,610071916,610072521,.610071849 Bashkia Gramshh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 24,220 2014-07-03 2014-07-03 43221140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220109143106 fat.610763420 Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 370,656 2014-07-03 2014-07-03 42721140012014 Paga baze 2114001 PAGA DRITAN BICI MUAJ JANAR-QERSHOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 113,071 2014-07-03 2014-07-03 43621140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220003142707,EL0G220003142727,EL0G220016141491,EL0G220003142730,EL0M220019153934,EL0G220003142728,EL0G220003142715 nr.fat.610248220,610248216,610248252,610248221,610248253,610248219,610172415 Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 213,243 2014-07-03 2014-07-03 43521140012014 Elektricitet 2114001 Sa paguar nr.fat.610072787,610072509,610072519,610071850,610072507,610072517,610072520,610071918 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) CEZ SHPERNDARJE Gramsh 240 2014-07-03 2014-07-03 43021140012014 Elektricitet 2114001 Kontrata nr.EL0G220122141493, fat.610179410 Bashkia Gramshh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 46,090 2014-07-02 2014-07-02 41921140012014 Shtese page per funksionin 2114001 PAGA YMER KASMI MUAJ QERSHOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 52,412 2014-07-02 2014-07-02 42021140012014 Shtese page per funksionin 2114001 PAGA ARDIANA DRAGOTI MUAJ QERSHOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 76,399 2014-07-02 2014-07-02 41821140012014 Paga baze 2114001 PAGA Q.K.R MUAJ QERSHOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) DEGA TATIMEVE GRAMSH Gramsh 53,040 2014-07-02 2014-07-02 41721140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2114001 TATIM 10% KESHILLTAR MUAJ MARS-QERSHOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 477,360 2014-07-02 2014-07-02 41621140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2114001 KESHILLTAR MUAJ MARS-QERSHOR 2014
  Bashkia Gramsh (0810) ILIR RROSHI Gramsh 33,600 2014-06-27 2014-06-27 41521140012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Sa paguar fat.nr.38 dt:25.07.2011 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) YLLI BRACJA Gramsh 250,000 2014-06-27 2014-06-27 41421140012014 Shpenzime te tjera transporti Sa paguar fat.nr.1 dt:27.03.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 56,312 2014-06-23 2014-06-23 41321140012014 Paga baze 2114001 PAGA GENTIAN ZAIMI MUAJ JANAR,SHKURT 2014
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 7,566 2014-06-19 2014-06-19 41221140012014 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Sa paguar komision 0.6% postar nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,260,930 2014-06-19 2014-06-19 41121140012014 Pagese paaftesie 2114001 Paaftesia muaj Qershor 2014 Bashkia Gramsh